RecenzjeTechnologia

Mikrofon Genesis Rdium 200 – świetny mikrofon w jeszcze lepszej cenie

Jak ostatnio pewnie zauważyliście, postanowiłem zainwestować swój czas w rozwój naszego kanału na YouTube. Patrząc na moje wcześniejsze odcinki to zwróćcie uwagę, że nagrywałem je telefonem. Teraz jednak przy gameplayach z Mortal Kombat muszę robić to przez komputer. Oprócz podstawowego wyposażenia laptopa postanowiłem kupić mikrofon dla graczy, najlepiej z redukcją szumów. Poszedłem do pierwszego sklepu i niestety, nie dostałem ciekawych propozycji. Moim kolejnym celem był inny market elektroniczny. Tam już zobaczyłem to czego szukałem. Cudnie zapakowany i w zaskakująco niskiej cenie. Był to mikrofon firmy Genesis o nazwie Radium 200. Mikrofon zakupiłem za 100 zł, co jest stosunkowo niską ceną za porządny mikrofon dla graczy. Postanowiłem specjalnie dla Was go zrecenzować.

Specyfikacja mikrofonu Radium 200

TYP MIKROFONU: Pojemnościowy,

ODBIÓR DŹWIĘKU: Kardioidalny,

CZUŁOŚĆ MIKROFONU: 30 dB,

PASMO PRZENOSZENIA MIKROFONU: 100 – 16000 Hz,

IMPEDANCJA: 2 200 Ohm,

ZŁĄCZA: USB 2.0,

DŁUGOŚĆ PRZEWODU: 150 cm.

Opakowanie

Kupując mikrofon otrzymujemy podłużne opakowanie świetnie się prezentujące i zawierające najważniejsze informacje o urządzeniu, jak specyfikacja oraz wejścia jakie posiada mikrofon. Wewnątrz opakowania znajdziemy mikrofon, gąbkę służącą za osłonę przeciwwiatrową. To by było z zawartości jaką otrzymujemy, ale czego się spodziewać w mikrofonie za tak niewielką cenę.

Wykonanie

Mikrofon na oko prezentuje mocno gamingowy charakter. Jeśli posiadamy inne urządzenia od firmy Genesis, mikrofon będzie do nich idealnie pasował. Otrzymujemy sprzęt wykonany w większości z twardego i gładkiego plastiku a całość utrzymano w czarno-czerwonych barwach. Radium 200 posiada podstawę o mocno kanciastym kształcie. Oczywiście jest podświetlana, niestety nie możemy tej opcji wyłączyć, gdyż zrobienie tego skutkuje wyciszeniem mikrofonu. Myślę, że podświetlenie mogłoby być lepiej umieszczone, ale że i tak głównie w dzień nagrywam to nie mam na co narzekać, bo i tak większej różnicy mi to nie robi. Na podstawce mamy pokrętło służące do regulacji czułości mikrofonu. 

W Radium 200 otrzymujemy solidne ramię wykonane z twardego plastiku, co niestety ogranicza regulację mikrofonu. Główka mikrofonu jest zabezpieczona solidną siatką. Jedyną rzeczą, do której mógłbym się przyczepić jest kabel o długości 1.5 m. Mógłby jednak być dłuższy, biorąc pod uwagę osoby nagrywające trochę dalej od komputera.

Funkcjonalność

Sam mikrofon, by zaczął działać wystarczy podłączyć do komputera kablem USB. Sterowniki same się zainstalują automatycznie, więc z tym nie ma problemu. Oprócz roli mikrofonu można poprzez podłączenie głośnika słuchać naszych nagrań z komputera. Działanie mikrofonu możecie zobaczyć w nowym odcinku z serii Mortal Kombat na naszym kanale, gdyż cały odcinek go używałem. Według mnie działa wyśmienicie w stosunku do swojej ceny.

Podsumowanie

Mikrofon z podświetleniem, redukcją szumów i ze znakomitą jakością dźwięku za 100 zł? Myślę, że się  stanowczo opłaca. Mikrofon mogę polecić każdemu, kto nagrywa się głosowo do filmów, jak ja i ogólnie jeśli potrzebujecie mikrofonu, ten jest świetnym wyborem.

Jeden komentarz do “Mikrofon Genesis Rdium 200 – świetny mikrofon w jeszcze lepszej cenie

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: