ModecomPublicystykaRecenzje

Czy słuchawki Modecom MC-899 PROMETHEUS są dobrym wyborem?

Jakiś czas temu odezwałem się do firmy Modecom o podesłanie sprzętu na testy. Otworzyłem karton i moim oczom ukazały się dwie pary słuchawek MC-899 Prometheus. Wyjąłem jedne słuchawki z kartonu i otworzyłem pudełko z słuchawkami. Były spakowane w folię, z od razu podłączonym mikrofonem. Na szczęście mikrofon jest odłączany. Co mnie trochę zdziwiło. To, że słuchawki po prostu są wrzucone do pudełka i owinięte w folię. Może dlatego, że jestem perfekcjonistą, patrzę na takie rzeczy.


Długi 2.2M przewód, niestety nie odłączany, ale to ze względu na to, że te słuchawki mają wbudowaną kartę dźwiękową i są na USB. Niestety, ale raczej nie posłuchacie na niej muzyki z telefonu. Założyłem i w moim subiektywnym odczuciu są naprawdę wygodne. Dodatkowo mają pilot do sterowania głośnością na przewodzie. Pilot również posiada możliwość zmiany podświetlenia… Tak, słuchawki posiadają podświetlenie RGB LED w 8 trybach + wyłączenie podświetlenia (7 kolorów tęczy + tryb rainbow). Naprawdę to super wygląda, dodatkowo cena nie jest wygórowana. 200zł? Słuchawki z podświetleniem to raczej niedużo. Dobra, ale słuchawki mają grać, a nie świecić. Oczywiście najpierw pobrałem oprogramowanie ze strony producenta, mamy tutaj do wyboru dwa. Należy sprawdzić jaki Serial Number nasze urządzenia ma nadane. Po restarcie komputera ukazał się program do możliwości ustawiania equalizera (podbicia basów itd.), włączenia dźwięku przestrzennego etc.

W tym momencie słuchawki naprawdę pokazały się z dobrej strony. Podbiłem bas i włączyłem bas testery. Słuchawki dały sobie radę. Dorzuciłem dźwięk przestrzenny i sprawdziłem na testerze dolby 7.1 Audio. Niestety musiałem wyłączyć equalizer, bo słuchawki nie wytrzymują dźwięku przestrzennego z podbiciem basu. Dźwięk przestrzenny w słuchawkach jest symulowany, więc nie możemy oczekiwać zbyt wiele. Oczywiście włączyłem Counter Strike i sprawdziłem w grze ten dźwięk przestrzenny.
Jak działa w CS’ie? Tak, jak potrzeba, słychać przeciwnika, skąd nadchodzi itp. Do tego jest dźwięk przestrzenny w słuchawkach, by słyszeć przeciwnika i móc w miarę możliwości go zabić nim on nas zauważy. Niestety wygłuszenie słuchawek (z zewnątrz) nie jest zbyt dobre. Osoby, które poprosiłem o sprawdzenie, czy słychać z zewnątrz, jak coś gra potwierdziły, że na bardzo głośnym poziomie głośności słychać wyraźnie, co w tym momencie jest puszczone na słuchawkach. Dodatkowo przy niskim poziomie głośności wewnętrzne wygłuszenie nie jest zbyt dobre.

Podsumowanie


Testując słuchawki przez 1.5 tygodnia uważam, że za tą cenę nie ma lepszych słuchawek z podświetleniem oraz na USB. Dodatkowo na plus przychodzi tutaj program, w którym można ustawić dźwięk przestrzenny, equalizer. To jest bardzo ważne przy zakupie słuchawek, czy można zmienić ustawienia dźwięku przestrzennego czy podbić bas bez użycia programów windowsowych, tylko używając oprogramowania do słuchawek. Gdybym szukał słuchawek do 200zł z kartą dźwiękową, wybór by padł na firmę MODECOM i jej słuchawki MC-899 Prometheus. A ostatecznie ode mnie dostają ocenę 9/10
Plusy
Długość przewodu
Cena
Jakość wykonania
Uniwersalna regulacja
Podświetlenie LED
Program
Minusy
Słuchawki nie dają sobie rady z włączonym podbiciem niskich tonów i dźwiękiem przestrzennym.

Mała informacja. Już w przyszłym tygodniu czyli od 1 listopada będzie konkurs w którym będziecie mogli je wygrać (kolor biały)! Zapraszam do udziału!

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
WWWFacebookSteamInstagramTwitterYouTube

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

%d bloggers like this: