NewsyPublicystykaTechnologia

Największy blackout Facebooka od początku?

Wczoraj (04.10.2021) około godziny 17/18 świat STANĄŁ!!! I to dosłownie. Wiele osób jest uzależnionych od social mediów… Niestety. Mi na szczęście nie sprawiło to większego problemu, że FB czy IG nie działał, jednakże wielu osobom po prostu świat się zawalił. Niektórzy pisali mi smsy o treści:

Stary, nie działa fb, jak mam Ci wysłać zdjęcie?

Janek, może przełożymy rozmowę na jutro, bo gdzie mamy pogadać?

Już pisałem artykuł jak był blackout w marcu 2019. Ale czy facebook upadnie? Coraz mniej na to szans. Twitter jest alternatywą dla facebooka, ale nie da się zastąpić facebooka twitterem. Nie ma co się oszukiwać, facebook będzie z nami jeszcze przez długie lata. Wczoraj najprawdopodobniej serwery padły i tak jak napisałem na górze. ŚWIAT STANĄŁ.

Zdjęcie z downdetector.pl (04.10.2021 około 24:00)

Czy tak wygląda wojna? Apokalipsa? Prawdopodobnie. Podczas wojny najeźdźca lub państwo może odciąć wszystkich od sieci komórkowej czy internetowej. Czy to ma sens? Oczywiście. Należy pamiętać o tym, że serwery fb mogą być w Polsce, ale nie tylko. Bazy danych się kopiują z innych serwerów itp. Np. ProGamesTv.PL ma serwery umieszczone tylko w Polsce, więc jeżeli świat odciąłby Polskę od Internetu nasza strona nie zostałaby zamknięta, ale z zagranicy już nie dałoby się przeczytać artykułu.

W każdym razie czy ludzie są w stanie zastąpić medium komunikacyjne Messengera na inne? TAK. Nie mówię tu o WhatsAppie. Mówię tutaj o SMS czy telegramie czy innych mediach. Messenger to komunikator. Zostaje nam oczywiście najzwyczajniejszy kontakt w 4 oczy, który jest najlepszy!

Spokojnego dzionka czy wieczoru. Pamiętajcie Social Media to nie wszystko!

Screen z developers.facebook.com/status/dashboard/  (04.10.2021 24:00)

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
WWWFacebookSteamInstagramTwitterYouTube

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

%d bloggers like this: