Newsy

Kolejny Blackout facebooka. Czy to powolny upadek?

Cześć, coraz częściej można zauważyć, że są jakieś problemy z jedną z głównych platform mediów społecznościowych. Wczorajsza sytuacja na tyle mnie zaniepokoiła, że postanowiłem napisać o tym krótki artykuł.

Wieczorem koło 17 chciałem wysłać zdjęcie za pośrednictwem messengera. Niestety otrzymywałem zwrotkę, że jest jakiś błąd. Po sprawdzeniu statusów zobaczyłem że wiele osób miała problemy z zalogowaniem się czy wysłaniem zdjęć. Ja sam osobiście musiałem wylogować się, ale już zalogować nie mogłem. Niestety, ale część naszej infrastruktury jest oparta na API facebooka, przez co czasem nie można było załadować strony.

Czy to już koniec facebooka?

Nie, ale i tak… Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. To już nie pierwszy raz gdy gigant z Kalifornii ma problemy z działaniem systemu oraz jego API. Może facebook po wdrożeniu RODO ma powoli problemy? Tego się dowiemy w ciągu najbliższych lat. W dodatku po wejściu na twittera ludzie pisali że facebook działa jak „sh*t” i mają problemy ze wszystkim. Media społecznościowe AGO miały problem by przekazać informacje o wygranym meczu.

Co by mogło zastąpić?

Nie ma na razie platformy, która mogłaby zniszczyć facebooka… Młodzi ludzie korzystają z discorda, politycy z twittera, a starsi albo zwykłe SMS lub właśnie messenger. Jest również aplikacja whatsapp, ale nie jest aż tak popularna w Polsce. Rosyjskie VK? Przecież to klon facebooka, ale większość z niego korzysta właśnie Rosjan. Niezależne Disapora? Szanuje nasze dane. Telegram? Jest na to szansa, ale jednak tablica facebooka została nam już po prostu zaszczepiona i pogromca dziecka Marka Zuckerberga powinien mieć tą samą tablice, ale więcej funkcji.

Screen z downdetector.pl 7:00 14.03.2019
Screen z developers.facebook.com/status/dashboard/ 16:30 14.03.2019

Jak widzicie po screenach awaria trwa ponad 23 godziny. Jestem ciekawy jak sprawa się potoczy.

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
WWWFacebookSteamInstagramTwitterYouTube

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

%d bloggers like this: