Technologia

Nauka dzięki technologii

Każdy z nas wie, że nauka to nie przelewki. Nawet najlepszy gracz powinien postawić w pierwszej kolejności na naukę, a dopiero w drugiej na swoje ulubione produkcje.

Wiemy również doskonale, że nauka nie przychodzi łatwo większości osób. Jednak naprzeciw temu wychodzą uczniowie Technikum Elektronicznego nr. 3 w Warszawie wraz ze swoją aplikacją PreExam.

Co to w skrócie jest?

Aplikacja PreExam jest generatorem wszelkiego rodzaju testów maturalnych, zawodowych. Ma tam również powstać forum dla użytkowników, którzy będą mogli się wymieniać doświadczeniami, oraz blog do rozwijania swoich pasji związanych z nauką.

Pytania do egzaminów pobierane są z rozległej bazy danych, która zawiera zadania ze wszystkich lat ubiegłych. Pytania może również tworzyć każdy użytkownik aplikacji. Po zatwierdzeniu pytania przez moderację może się ono również znaleźć w puli pytań do egzaminów.

Twórcy chcą umożliwić użytkownikowi również tworzenie własnych egzaminów, co może przydać się w trakcie przygotowania do zwykłych sprawdzianów czy kartkówek.

Na jakim etapie stoją prace?

Aplikacja w tym momencie może pochwalić się jedynie możliwością rozwiązywania egzaminów oraz rozbudowaną umiejętnością wyszukiwania pojedynczych pytań.

Jest to krok milowy w tworzeniu aplikacji! Dzięki temu każdy będzie mógł stworzyć egzamin idealny pod każdym kątem. Jesteśmy dumni z tego, że najważniejsze funkcje aplikacji, nad którą pracujemy, już działają.

Twórcy aplikacji PreExam

Ekipa PreExam, na dzień pisania artykułu, jest w trakcie tworzenia panelu moderacyjnego oraz udoskonalania kont użytkownika.

Dostęp do aplikacji webowej będzie możliwy dopiero pod koniec września. Jednak z niecierpliwością czekamy na kolejne rozwiązania, którymi zaskoczą nas chłopcy z PreExam.

Prace nad aplikacją mobilną mają ruszyć dopiero w październiku, ale już wiemy, że będzie ona dostępna tuż przed pierwszymi egzaminami zawodowymi w nowym roku szkolnym!

%d bloggers like this: