NewsyPublicystykaTechnologia

Technologiczne podsumowanie tygodnia 24-30.06.2019r.

/unban huawei

To już jest koniec. Koniec wojny Huawei – USA. Po ponad miesiącu od ogłoszenia, że Huawei będzie się mieścić na czarnej liście Departamentu Handlu USA, Donald Trump, w ramach szczytu G20 w Osace, ogłosił zniesienie zakazu wymiany handlowej amerykańskich firm z Huawei. Z tego co widziałem na OLX w ostatnim czasie można było kupić wiele ich telefonów za grosze, ceny nowych w sklepach pospadały, a ludzie podchodzili coraz bardziej sceptycznie do posiadania smartfona Huawei. Powiem, że ci co kupili sobie telefon chińskiego producenta po okazyjnej cenie mogą być ucieszeni. Po tym ogłoszeniu, telefony najpewniej z powrotem zdrożeją. Nie musicie się już martwić o brak aktualizacji, ani szukać nowego smartfona. Jednak USA nadal będzie monitorować wszelkie działania Chińczyków. Cofnięcie blokady wynikło głównie z nacisku amerykańskich firm. Nie były one zadowolone, że mogły stracić duże źródło zarobku.

Znalezione obrazy dla zapytania trump g20 photo 2019\

Źródło: ithardware.pl

Gdzie jest przedni aparat?

Wielu użytkowników nowych telefonów komórkowych na miejsca, w których możemy zobaczyć aparat selfie. Na górze, na dole, w notchu, w prawym górnym rogu „w dziurce”, czy aparat wysuwany. O innych stosowanych dotychczas rozwiązaniach nie słyszałem. Na MWC w Szanghaju Oppo zaprezentowało technologię USC (Under-Screen Camera). Nie jest to nic innego jak umiejscowienie przedniego aparatu tuż pod ekranem.

aparat selfie ukryty pod ekranem

Dzisiejsze smartfony oferują coraz więcej funkcji, więc rosną także potrzeby konsumentów, którzy oczekują coraz pełniejszych, bezramkowych ekranów. Poczynając od designu »kropli wody«, przez wysuwane moduły aparatów, po ogłoszoną dziś technologię USC, OPPO nieustannie szuka złotego środka między »smukłym i lekkim« a »pełnym ekranem«. Mamy nadzieję, że dzięki technologii USC, zapewnimy użytkownikom najwyższej jakości »prawdziwie pełny ekran«.


Qiao Jiadong, Product Manager OPPO

Wykorzystano materiał o dużej transparentności i systemem kontroli stref. Mają być też uzyte algorytmy redukujące rozmycie obrazu i kontrolujące balans bieli. Możliwe będzie odblokowanie za pomocą twarzy, ale jakość zdjęć może być niestety słaba. Na pierwszych relacjach zdjęcia były mniej wyraziste i mniej nasycone niż na zdjęciach z normalnych aparatów.

Źródło: benchmark.pl

Zeszłoroczne budżetowce Xiaomi otrzymają Android Pie

Znalezione obrazy dla zapytania redmi 6 and 6a

Redmi jako seria urządzeń od Xiaomi nie była bardzo znacząca dla chińskiego producenta. Po wyodrębnieniu marki wiele się zmieniło. Premiera Redmi 6 i 6A była zaledwie rok temu, a Xiaomi już nie chciało wydawać dla tych telefonów Androida 9. Firma po cichu zmieniła te plany i szuka testerów aktualizacji dla Redmi 6 i 6A. Przy okazji uruchomiono też testy Androida Q dla Pocophone F1. Sytuacja może się zmienić w ciągu kilku miesięcy. Zawsze może się okazać, że testy Androida Pie na Redmi 6 i 6A wyjdą źle.

Źródło: android.com.pl

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
SteamInstagramTwitterYouTube

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

%d bloggers like this: