LiocatRecenzje

Dobra klawiatura za niską cenę. Recenzja KX 756C Firmy Liocat.

Norbert zapytał się mnie gdzie recenzja klawiatury. Zdziwiłem się, ale odpowiedziałem mu, że już niedługo. Tak też się dzieje. Zapraszam do czytania tekstu o klawiaturze, która kosztuje 70zł, a jest lepsza od WIELU „firmowych” klawiatur.

Ile można testować klawiaturę? Zależy od osoby. Wszystko można sprawdzać przez różny okres czasu. Telefon badam przez tydzień. Myszkę 2/3 dni, a mój zegarek który kupiłem około lipca poddaje próbie aż do teraz, bo ma tyle funkcji, że nowe odkrywa się co chwilę. Klawiaturę analizuję osobiście długi czas. Dlaczego? Po pierwsze dużo piszę i gram. To jest dla mnie ważne, by palce przestawiły się na daną klawiaturę. To chwilkę trwa. Później gra się w różne gry, patrzy się na funkcjonalność itd. Mnie to zajęło około półtora miesiąca. Długo…. To prawda, ale jeżeli chcemy sprawdzić sprzęt najlepiej, jak się potrafi to czas nie jest aż tak ważny. Dobra, tyle słowem większego wstępu. Dodam jeszcze tylko, że niedługo będzie konkurs na tą klawiaturkę na naszym fanpage’u!

Funkcjonalność

Klawiatura ma służyć głównie do pisania. Ta spełnia to założenie w 100%. Duże przyciski alt czy control, pozwalają nam na płynne pisanie i łatwość w poruszaniu się po niej. Dodatkowo producent dorzuca nam inne klawisze WSAD oraz strzałek. Pozwala nam to na łatwą nawigacje po klawiaturze w ciemności, ale również podczas pisania bezwzrokowego. Pod palcami czuć inną strukturę klawisza, więc jak piszemy coś w grze to łatwo powrócić do naszych głównych punktów nawigacyjnych :D.

Coś co gracze uwielbiają najbardziej – światełka

Tutaj czeka nas zawód. Brak jakiej kolwiek aplikacji do zarządzania ledami. Brak możliwości regulacji mocy świecenia itp. Mamy wbudowane tylko dwa tryby, które zmieniamy przy pomocy przycisku FN i odpowiadającego za ledy.

Ukryte opcje

Na pewno wiele z Was nie ma w swoich klawiaturach opcji, o których nie powiedział nam producent. Nie mówię tutaj o zablokowaniu przycisku Windowsa, ale o zamianie klawiszy WSAD ze strzałkami to nikt mnie nie informował! Jak to się stanęło? Grałem w różne gry, czasami trzeba użyć alt taba, czy spacji. Niechcący trzymało się przycisk FN i naciskało WSAD. Po czym ja patrzę, a postać nie chce chodzić itp. Najpierw myślałem, że się popsuła, lub coś z systemem. Nacisnąłem strzałki i zaczęła normalnie chodzić. Znalazłem ukrytą opcję!

Słowem końca

Brakuje mi tu paru rzeczy, ale nie można zbytnio tego wymagać za klawiaturę za 70zł! Stosunek jakości do ceny? Jakoś BARDZO przewyższa cenę. Brakuje mi tutaj zdecydowanie przewodu USB w oplocie. Wszystkie przewody jakie mam, są w oplocie, lub grube. Powód? Łatwiejsze niszczenie się przewodów bez oplotu.

Dane techniczne

10 klawiszy multimedialnych

Podświetlenie LED (on/off)

Długość przewodu 1,8m

Ocena

Klawiaturze daję mocne 7/10.

– Brak oprogramowania zajmującego się podświetleniem

– Brak oplotu na przewodzie

+ stosunek jakość cena.

+ długość przewodu

+ ukryte opcje

Przypominam o konkursie!

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
WWWFacebookSteamInstagramTwitterYouTube

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

%d bloggers like this: