RecenzjeSPCGear

Bardzo dobre słuchawki USB za niewygórowaną cenę.

Ostatnio otrzymałem od firmy SPC Gear słuchawki Viro Plus. W sklepach kosztują one 250zł. W tej cenie otrzymujemy kartę dźwiękową na USB, dodatkowe nauszniki, 2 różne przewody do podłączenia słuchawek, odpinany mikrofon, oraz adapter z pojedynczego minijacka na podwójny.

Design

Słuchawki na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo minimalistycznie, nie posiadają żadnego podświetlenia, mają odpinany przewód od samych słuchawek. Zapakowane w bardzo ładne pudełko, które tak, jak słuchawki są minimalistyczne. Wychodząc raz z domu postanowiłem je zabrać ze sobą i słuchać na nich muzyki. Nie musiałem odpinać 2.7m przewodu od komputera, użyłem przewodu 120cm. Dzięki temu wrażenia z słuchania muzyki na dworze były o niebo lepsze niż na słuchaniu na słuchawkach BT. Wracając do samych nauszników. Dołączone w zestawie są z oddychającej tkaniny. Zarówno materiałowe jak i welurowe można dokupić w razie potrzeby.

Funkcjonalność.

Karta dźwiękowa pozwala nam zmieniać tony (equalizer), oraz włączyć o wiele lepszy dźwięk przestrzenny. Bez tego, słuchawki nie pokażą takiej dobrej przestrzeni. Sprawdzałem je w grach, jak i oglądając prezentacje dźwięku DolbyAtmos, czy 7D. Słuchaweczki pozwalają na przyjemną rozgrywkę w cichym miejscu, jak i tym głośnym. Odpowiednie nauszniki pozwolą nam na wytłumienie dźwięków z otoczenia. Jeżeli chodzi o mikrofon na samym dole, postu będzie wrzucona próbka nagrana przeze mnie na mikrofonie. Mikrofon musicie ocenić sami. Pisałem, że wyszedłem z nimi na dwór. Otoczenia nie było słychać. Owszem, było to niebezpieczne, więc nie słuchajcie muzyki na zupełnym wygłuszeniu na ruchliwej ulicy. Natomiast jeśli chodzi o bass – słuchawki nie zawsze wytrzymają mocne bass testery… Uważajcie na to, by nie zniszczyć ich. Oczywiście możecie podbić bass, ale dobry skalibrowany bass boost sam w sobie powinien odpowiednio sprawdzić słuchawki. Na zwykłych piosenkach, które posiadają dużą ilość niskich tonów, radzą sobie bez zarzutu.

Słuchawki za 250zł vs słuchawki za 400zł.

Nie lubię takich porównań. Owszem HyperX Cloud II służyły mi przez parę lat i nie mogę powiedzieć na nie złego słowa. Niestety, nie raz spadały z biurka, czy z miejsca, gdzie leżały. Jeden głośnik gra ciszej, niż drugi, ale wiadomo, swoje już przeżyły. Pałąk wysłużony nie jest tak mocno ściśnięty, jak kiedyś. EkoSkóra odchodzi, miękkie plastiki zrobiły się zwykłym płótnem (mowa o nausznikach). Przez tyle lat dobrze służyły. Te słuchawki posiadam około miesiąca. Zagranych wiele meczów w CS. Czuć różnice postępu technologicznego. Słychać kroki, słychać wszystko. Mimo, że są tańsze, to w czasie tylu lat postęp technologiczny słuchawek wcale nie zwolnił. Wręcz przeciwnie – przyśpieszył.

Specyfikacja techniczna

 • TYP SŁUCHAWKI DO GIER
 • PRZETWORNIK [MM]Φ53
 • IMPEDANCJA [Ω]32±20%
 • CZUŁOŚĆ98±4DB AT 1KHZ
 • WAGA (BEZ PRZEWODU) [G]307 ±5
 • CHARAKTERYSTYKA CZĘSTOTLIWOŚCIOWA [HZ]20 ~ 20 000
 • WYMIARY (BEZ PRZEWODU) [MM]172×195×96.5
 • KOMPATYBILNOŚĆ
  • PC TAK (OS: WIN/MAC/LINUX)
  • KONSOLA TAK (Z WYJŚCIEM MINIJACK 3,5 MM)
  • SMARTFONT AK (Z WYJŚCIEM MINIJACK 3,5 MM LUB ADAPTEREM)
 • MIKROFON
  • ROZMIAR MIKROFONU [MM]6.0×5
  • CZUŁOŚĆ [DB/MW]-55±4
  • IMPEDANCJA [KΩ]≤2.2

Moja subiektywna opinia

Słuchawki za 250zł nadają się nie tylko do gier, ale i do codziennego użytku. Słuchania muzyki, wyjścia na dwór, czy rozmowy. Producent mówi, że są to słuchawki do gier, ale DJ też powinien być bardzo zadowolony. Słuchawki do gier, to nie tylko słuchawki do grania, ale również do użytku codziennego. Wygoda w tych trzech parach nausznic jest naprawdę dobra. Skórzane idealnie wygłuszają, welurowe bardzo wygodnie się układają i są przyjemne w dotyku, a zwykłe materiałowe radzą sobie nie gorzej jak pozostałe. Mówię tutaj oczywiście o swoich odczuciach.

Mikrofon nie zbiera wielu szumów, a dźwięk z niego w mojej opinii jest bardzo dobry i porównywalny do mikrofonów za 150/200zł. Idealnie nadają się na sam początek streamowania czy nagrywania. Niektórzy będąc na wyjazdach byli zaskoczeni jak dobrze on brzmi.

Próbka dźwięku

Nie mogę dać innej oceny niż 10/10…

Dlaczego? Dlatego, że nie znalazłem praktycznie żadnych wad. Słuchawki idealnie nadają się do tego, do czego zostały stworzone. Dodatkowe cechy słuchawek, takie jak: słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów przekładają się na plus tego urządzenia. Za 250zł możemy dostać słuchawki naprawdę z wysokiej półki i to jeszcze polskiego producenta. Miałem wiele mikrofonów w słuchawkach, ale żaden nie nagrał TAKIEJ próbki. Mam nadzieję, że recenzja pomoże Wam przy wyborze słuchawek!

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
WWWFacebookSteamInstagramTwitterYouTube

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

%d bloggers like this: