Poradniki

Jak zainstalować serwer TS3 na serwerze VPS Linux/Debian/Ubuntu

Witam, w tym poradniku chciał bym szybko przedstawić Wam jak zainstalować serwer TeamSpeak3 na własnym serwerze VPS z systemem operacyjnym Linux, Debian,Ubuntu. Bez dłuższego wstępu zaczynajmy! Dodam jeszcze, że komendy trzeba wykonywać z pod konta root.

Pierwszym krokiem będą komendy apt-get upgrade oraz apt-get update, które uaktualniają system
Teraz musimy utworzyć użytkownika ts3 wydajemy komendę adduser ts3 i kiedy system poprosi nas o podanie hasła wpisujemy swoje hasło, resztę rzeczy typu imię i nazwisko można pominąć i zatwierdzić stworzenie nowego użytkownika.
Przełączmy się do katalogu, w którym zainstalujemy nasz serwer komendą cd /home/ts3 a następnie wydajemy komendę wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.13.8/teamspeak3-server_linux_amd64-3.0.13.8.tar.bz2 dla systemu 64 bitowego lub wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.13.8/teamspeak3-server_linux_x86-3.0.13.8.tar.bz2 dla systemu 32 bitowego
Teraz instalujemy pakiet tar komendą apt-get install tar.
Po zainstalowaniu pakietu tar rozpakowujemy pobrany wcześniej plik komendą tar -xjvf  teamspeak3-server_linux_x86-3.0.13.8.tar.bz2 dla systemu 64 bitowego lub tar -xjvf  teamspeak3-server_linux_x86-3.0.13.8.tar.bz2 . Aby przejść do rozpakowanych już plików serwera wydajemy komendę cd /teamspeak3-server_linux_amd64. Teraz zostało nam już nadanie uprawnień do odpalenia pliku komendą chmod +x ts3server_startscript.sh , przejście na konto ts3 komendą su ts3 i odpalamy serwer komendą ./ts3server_startscript.sh start.
W konsoli pojawi nam się okienko z hasłami do rangi Server Admin i to serveradmin query. Będzie to wyglądać mniej więcej tak.
Token na dole wpisujemy na TS3 kiedy nas poprosi o podanie tokenu admina, a hasło i login na górze wpisujemy np. w programie YaTQA i logujemy się do query.

I teraz serwer działa!

W razie problemów proszę o kontakt do mnie na Facebooku: https://www.facebook.com/f4mouzzzz/

 

F4mouS

Więcej !

Obserwuj Mnie:
FacebookSteamInstagramYouTube

%d bloggers like this: