GryHarry Potter Wizard UniteMobilneNewsyPoradniki

Harry Potter Wizards Unite – Poradnik do gry

Witaj czarodzieju! Nadszedł czas, w którym będziesz musiał użyć swej magii do odnalezienia najrozmaitszych zgub i do pokonania wielu przeciwników czyhających na Twoje życie. Jak wczoraj mówiłem, gra Harry Potter Wizards Unite już jest dostępna, a od dziś znajdziecie ją nawet w sklepie Play. Znaczy to, że gra już w pełni funkcjonuje w Polsce, a w tym wpisie chcę Wam zaprezentować krótki poradnik o grze, który Was przygotuje do Waszej czarodziejskiej misji.

Po uruchomieniu gry zostajemy wprowadzeni przez samego Harrego Pottera w tematykę gry i od razu mamy okazję zaklęciem uratować Hagrida, z jakże niebezpiecznej pajęczyny. Po wykonaniu zadania możemy zająć się tworzeniem postaci. Podczas tego etapu mamy możliwość: Zrobić sobie zdjęcie do naszej karty postaci (jest widoczne tylko dla nas), wybrać swój dom, zaprojektować różdżkę (wybierając drewno, z jakiego jest wykonana,rdzeń, poziom elastyczności oraz jej długość).

Pierwszą rzeczą, jaka zwróci naszą uwagę jak już zaczniemy normalną grę są występujące dosłownie wszędzie znajdzki ukazywane jako świecące symbole na mapie. Po ich kliknięciu odpala się nam tryb AR+ (jak ktoś go nie ma to bez niego) i musimy znaleźć zgubę,  a następnie ją uratować, używając zaklęcia. Możemy go użyć poprzez narysowanie symbolu, jaki gra nam wcześniej zaprezentuje. Jest to bardzo prosty i przyjemny sposób na rzucanie zaklęć.

Następnym punktem, który zwrócił moją uwagę, są wywieszone flagi. Ich kolor i symbol oznacza, że w ich obszarze znajdziemy więcej zgub danego typu. Przykładem mogą być zguby magicznych gier i sportów. Gra nam pokazuje ile sztuk danej zguby musimy uratować, by ją odblokować w takim jakby pokedexie, nazywanym rejestrem. Za każdą nową, a tym bardziej odblokowaną zgubę dostajemy więcej exp, zarówno postaci, jak i rejestru zgub tej kategorii. Jak spytacie po co lvl w kategoriach zgub to myślę, że wyłącznie dla nagród za każdy poziom, a tak to nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia.

Są dwa rodzaje potter stopów. Pierwszym z nich jest tzw. cieplarnia, w której możemy zdobywać rośliny niezbędne do eliksirów. Drugim jest po prostu mała wieżyczka, w której dostajemy energię, która jest takim jakby pokeballem (jest niezbędna do rzucania zaklęć i możemy poszerzać jej maksymalną ilość dokupując miejsce).

Ostatnim elementem, który możemy spotkać na mapie jest tzw. forteca. Jest to coś w rodzaju gymu w pokemonach. Po wejściu możemy wybrać kamień runiczny, od którego zależy poziom czarodziejskiego wyzwania, jakie otrzymamy. Po wybraniu jesteśmy przekierowani na walkę, gdzie możemy wybrać jakiś nasz skill (jeśli mamy powyżej 5 poziomu), który osłabi na start przeciwnika. Byłem pełen obaw modelu walk, ale przyznam, że JEST TO NAJLEPSZE CO MNIE W ŻYCIU SPOTKAŁO. Podczas potyczki na zmianę rzucamy zaklęcia i się bronimy, ale jeśli mamy odpalony tryb AR+ wygląda to epicko i robi ogromne wrażenie.

No to przejdźmy do przycisków pojawiających się na głównym ekranie gry. Pierwszym przyciskiem jest społeczność, w której możemy zobaczyć listę naszych znajomych, nasz kod oraz pole do wpisania kodu nowej osoby, którą chcemy dodać. Przyciskiem poniżej jest nasza karta postaci, którą wyżej opisałem. Kolejnym przyciskiem na środku, jest walizka. W niej możemy tworzyć własne eliksiry, zobaczyć skarbiec z posiadanymi przez nas przedmiotami, zobaczyć rejestr, w którym widać zdobyte przez nas zguby. Najważniejszym elementem walizki jest profesja. Tam wybieramy kierunek, na który uda się nasza postać. Ja wybrałem Aurora, gdyż czarna magia to moja miłość. Ostatnim elementem walizki są Swistolistki, które możemy wychodzić, jak jajka w Pokemon Go. Niestety, jeszcze nie udało mi się sprawdzić co z nich otrzymujemy, więc tego Wam nie powiem.

Ostatnim przyciskiem na ekranie głównym są zadania. Mamy dzienne zadania, za które zostajemy wynagradzani i to jest duży plus tej gry.

W tym poradniku opisałem całą dostępną aktualnie grę. Muszę przyznać, że wydaje mi się lepsza od Pokemon Go i jest to gra, w którą zaczynam już grać. Jestem nowym graczem, jak Wy, dlatego daję mój kod do przyjaciół: 5159 4281 0564. Zachęcam Was do zagrania i oczywiście, do czytania kolejnych newsów mojego autorstwa. Jeśli jest ktoś z Katowic i chciałby tam się umówić na wspólne granie to informuję, że będę od jutra do środy. Miłego grania! Cześć!

Jeden komentarz do “Harry Potter Wizards Unite – Poradnik do gry

  • czekalam na ta gre! a tym bardziej na twoj wpis 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: