Poradniki

Jak zainstalować i skonfigurować Oracle VirtualBox.

Cześć, w tym poradniku dowiecie się jak zainstalować Oracle VirtualBox. Zarzucę jeszcze link do pobrania samego programu i możemy zaczynać! Link here: Pobierz Oracle VirtualBox

 

Instalacja programu

 

Bez długiego wstępu zaczynamy od samej instalacji programu. W pierwszym oknie klikamy ,,next” w kolejnym mamy do wyboru miejsce, w którym chcemy zainstalować nasz program, wybieramy interesujące nas miejsce i klikamy ponownie ,,next”. Na to co jest wyżej nie zwracamy uwagi, nie powinno nas to interesować. Klikamy jeszcze raz ,,next” i program nam się instaluje. Może w tej części nie było nic ciekawego i większość z Was pewnie wie jak się instaluje aplikację, ale mogą być w śród nas też osoby, które są początkującymi w takich rzeczach.

Tworzenie nowej maszyny 

Wybieramy opcję new lub nowa. Uzupełniamy okna tak samo jak na zdjęciach poniżej. Nazwy i lokalizacja nie których plików można zmienić. Ilość pamięci RAM jaką dajemy swojej wirtualnej maszynie, ustawiamy według dostępnego RAMU, dla płynnego działania maszyny proponuje ustawić 1/4 dostępnej pamięci RAM.

Następnie tworzymy nowy wirtualny dysk twardy dla naszego Virtual Boxa. Postępujemy według zrzutów ekranu niżej. Pojemność dysku najlepiej jest dobrać do własnych potrzeb.

  

W tym momencie Twoja wirtualna maszyna jest już zrobiona, ale…Musimy jeszcze zainstalować system operacyjny. W tym przypadku będzie to darmowa dystrybucja Linuxa, czyli Debian 8 w wersji 64-bitowej. Musimy pobrać sam system z tej strony.

Po pobrani obrazu w ustawieniach swojej maszyny wybieramy zakładkę ,,Pamięć”, a tam ustawiamy wszystko tak jak na zdjęciach niżej.

Wybieramy nasz plik z rozszerzeniem .iso, który przed chwilą instalowaliśmy i możemy już włączyć naszą maszynę, klikając opcje uruchom!  Teraz przedzieramy się przez prostą instalacje systemu i nasz VirtualBox działa!!

W razie jakich kol wiek pytań piszcie do mnie na Facebooku: https://www.facebook.com/f4mouzzzz/

F4mouS

Więcej !

Obserwuj Mnie:
FacebookSteamInstagramYouTube

%d bloggers like this: