Counter Strike Global OffensiveLeague of LegendsLeague Of LegendsNewsy

BŁYSK | Esportowe Newsy | 22 marca 2020

Dzień dobry! Za tej strony KacBar i zapraszam do zapoznania się z najświeższymi informacji ze świata esportu w tą przepiękną niedzielę 22 marca! Zapraszamy również do przesłuchania materiału na platformie youtube.

Tabela LEC po 8 kolejkach

W przedostatnim tygodniu LEC poznaliśmy wszystkie drużyny, które wezmą udział w fazie play-off. Wczoraj wspominaliśmy o pewnych miejscach dla G2 Esports, Fnatic oraz Origen. Wczoraj wieczorem do tego grona dołączyłi również gracze Mad Lions, Rogue i Misfits. W przyszłym tygdoniu rusza ostatnia 9. kolejka dzięki, której poznamy ostatnią drużynę winenner’s bracketa.

Patrick „es3tag” Hasen

Według portalu HLTV oraz 1pv Astralis ma zamiar poszerzyć swój skład CS:GO o szóstego zawodnika. Według podanych informacji na celowniku organizacji znalazł się Patrick „es3tag” Hasen, który na chwilą obecną reprezentuje barwy Pheonix Fun Plus. Taki zabieg ma na celu zwiększenie wachlarza możliwości triumfatorom ostatnich majorów oraz nałożenie presji innym zawodnikom.


Szerzący się po całym świecie koronawirus odcisnął również swoje piętno w świecie wirtualnym. Z powodu pandemii z rozgrywek ESL Pro League wycofało się Sharks Esports, które zostało zastąpione przez MIBR. Warto wspomnieć, że brazylijska formacja była już brana pod uwagę przy pierwotnym ustaleniu list drużyn XI sezonu, ale odrzuciła możliwość występów na rzecz nowo powstałego Flashpointa.

Wprowadzenie kwarantanny w wielu krajach odcisnęło piętno na serwerach gier online. Znaczny wzrost graczy grających w jednym czasie dotyczy również Counter strike Global Offensive. Według Steamcharts w dniu wczorajszym grało jednocześnie MILION 88 tysiecy co jest najwyższym peakiem w historii gry.

Complexity Gaming zatrzymało dobrze radzące sobie BIG. Niemiecka organizacja w ostatnich dniach grała ponad oczekiwań swoich fanów pokonując Na’vi oraz Fnatic, niestety dla nich ich passe przerwała amerykańska organizacja, chodź po pierwszej mapie jaką był Mirage nic na to nie wskazywało.Zawodnicy Complexity Gaming nie dość, że odwrócili wynik na Nuku wygrywając 16:9 to jeszcze na Dust2 wytrzymali presję i zwyciężyli 16:14.

Natus Vincere zalicza swoje pierwsze zwycięstwo przeciwko forZe! Chodź zwycięzcy Intel Extreme Masters Katowice 2020 byli krok od przegrania całego pojedynku. forZe wygrało bowiem inferno 16:12 i na Trainie prowdziło 12:4. wówczas nastąpiło przełamanie s1mpla i jego kolegów, którzy wygrali tą mapę 19:17 i doprowadzili do rozstrzygającego starcia na de _dust 2 gdzie przypieczętowali wygraną 16:14 zdobywając pierwsze punkty w XI sezonie ESL Pro League


Derby Skandynawii pomiędzy Fnatic, a North kończyły wczorajsze zmagania ESL Pro League. Kibice i tym razem zobaczyli trzy mapy. Na ich niekorzyść nie należały one do najprzyjemniejszych dla oka ze względu na jednostronny przebieg na poszczególnych arenach. Ostatecznie to pomarańczowa gwiazda okazała się góra wygrywając 16:12 na Vertigo oraz 16:8 na Mirage oddając tylko Overpassa Duńczykom przegrywając 9:16.

%d bloggers like this: