Poradniki

Jak skonfigurować serwer CS:GO z sourcemodem. Jak zarządzać serwerem.

Siema, ten poradnik pokaże Wam jak skonfigurować serwer CS:GO oraz zobaczycie jak nim zarządzać.
Zacznijmy od tego, że macie już serwer i jesteście zalogowani do panelu. Jeśli nie to zachęcam Was do skorzystania z oferty któregoś z polskich hostingów serwerów do CS’a.


To tak na samym początku żeby serwer działał potrzebujemy zajrzeć do konfiguracji serwera, która kryje się w którejś zakładce w panelu serwera. Nas na razie interesują ustawienia TOKENU GSLT. Token GSLT musimy wygenerować na stronie https://steamcommunity.com/dev/managegameservers. Musimy być oczywiście zalogowani do steama. Na dole strony są 2 pola, w pierwsze z nich wpisujemy numer gry do jakiej tworzymy token w naszym przypadku będzie to 730W następnym polu możemy wpisać notatkę na temat tokenu. Powinno to wyglądać mniej więcej tak. Wygenerowany już token kopiujemy i wklejamy pola gdzie powinien znaleźć się token GSLT w panelu serwera.

 

 

Teraz możemy ustawić nazwę serwera, hasło dostępu oraz hasło rcon. Hasło rcon to hasło które pozwala nam zarządzać serwerem i wydawać komendy z poziomu naszego klienta CS:GO. Po ustawieni wszystkich wyżej wymienionych parametrów włącznie z tokenem gslt możemy włączyć serwer i połączyć się na niego przez konsolę wpisując connec ip_serwera;password hasło do serwera.
Jeśli jesteśmy już na serwerze, otwieramy konsole i wpisujemy w nią nasze hasło rcon poprzedzone komendą rcon_password, np. rcon_password nasze_hasło. Komendy na serwer dostępne są tutaj Kilik . Wszystkie je wpisujemy w konsolę poprzedzone wyrazem rcon, np. rcon mp_restartgame 1.


Instalacja sourcemoda, oraz jego podstawy

 

Instalacja sourcemoda:

Sourcemoda można zainstalować za pośrednictwem panelu serwera, w zależności od hostingu może to być zakładka Pluginy, dodatki albo jakaś inna. Po przejściu do niej wystarczy kliknąć zainstaluj przy opcji sourcemod+metamod. Nie które hostingi oferują też instalacje innych ciekawych pluginów lub paczek konfiguracyjnych dla drużyn.

Dodawanie adminów w sourcemodzie:

Aby dodać admina w sourcemodzie musimy zalogować się do FTP serwera np. za pomocą programu FileZilla. Login i hasło do logowania w FTP powinno być panelu serwera, w zależności od hostingu może być to strona główna panelu lub któraś z zakładek. Teraz kiedy jesteśmy już zalogowani wchodzimy w folder csgo/addons/sourcemod/configs. Tam znajdziecie plik o nazwie admins.cfg. Musicie go edytować w sposób znajdujący się niżej. Wyjaśnienia tego co trzeba wpisać odpowiednie miejsca są pod zdjęciem.

W miejsce ,,Tutaj wkleisz swoje STEAMID64” wklejamy swoje STEAMID64 ze strony http://steamid.io.
W miejsce ,,Tutaj FLAGI” Wpisujesz flagi które chcesz nadać dla danego użytkownika w tym przypadku siebie czyli głównego admina, więc wpisujemy tam z czyli flage root. Spis i objaśnienie wszystkich flag dostępne jest pod tym linkiem Link
W miejsce ,,Tutaj immunitet” wpisujesz immunitet, który nadajesz graczowi, czyli inny gracz z adminem nie będzie mógł wyrzucać z serwera kogoś kto ma większy immunitet. Dla roota czyli dla siebie najlepiej nadać immunitet 100.

Pluginy do sourcemoda:

Instrukcja dotycząca instalacji pluginów dostępna pod linkiem http://blog.progamestv.pl/?p=1385

Komendy sourcemoda:

Komendy sourcemoda wpisujemy na czacie poprzedzone frazą !rcon, lecz żeby to działało musimy mieć dodanego admina. Spis wszystkich komend tutaj http://steamcommunity.com/groups/_SRCDS_pl/discussions/2/598198356176905497/

To już koniec tego poradnika mam nadzieje, że się Wam spodobał! W razie pytań zapraszam do kontaktu na mail f4mous@progamestv.pl lub na Facebooku https://www.facebook.com/f4mouzzzz/

F4mouS

Więcej !

Obserwuj Mnie:
FacebookSteamInstagramYouTube

%d bloggers like this: