GryNintendo SwitchPCPlayStationRecenzjeXbox

Diablo 3 Ethernal Collection – świetna gra mimo swojego wieku

Słyszeliście o grach, których fani oczekują na kolejną część, a ciągle dostają aktualizacje do poprzedniej? Ja tak, a najlepszym na to przykładem jest Diablo. Po wydaniu trzeciej odsłony studio odpowiadające za tą grę wydało masę aktualizacji, dodatków, DLC. Jest 2019 rok, a o czwartej części niewiele słychać, za to o nowych aktualizacjach do trzeciej odsłony aż za dużo. Uznałem, że warto zrecenzować dla Was tą grę, gdyż dobrze utrzymuje się na rynku. Grę przechodziłem na Xbox One (w edycji Ethernal Collection), wyszła również na Ps4, Ps3, Xbox 360 oraz PC. Postaram się Wam odpowiedzieć na pytanie, czy mimo upływu czasu gra dalej jest ciekawą produkcją.

Fabuła

W Diablo 3 wracamy do świata sanktuarium, aby jeszcze raz zmierzyć się z siłami ciemności, a w tym z demonami. Akcja rozpoczyna się 20 lat po wydarzeniach znanych z poprzedniej części. Na katedrę w Tristram spada kometa, która rozbudza piekielne zastępy. Świat potrzebuje nowych bohaterów i się zjawiają: barbarzyńca, czarownik, mnich, szaman, łowca demonów i nekromanta (dostępny w wersji Ethernal Collection). Każda z postaci dysponuje własnym tłem fabularnym, co jest naprawdę świetne. W przeciwieństwie do poprzednich części, fabuła odgrywa tutaj dużą rolę. Dodane zostały wpisy do dziennika podróży (np. wspomnienia jednego z żołnierzy). Dzięki temu fani uniwersum mogą poznać wiele nowych informacji o odwiecznym konflikcie niebios z piekłem.

Mechanika Rozgrywki 

Diablo III to gra RPG, w której wcielamy się w jednego z wyżej wymienionych bohaterów i przemierzamy obszerne krainy podzielone na cztery akty. Podczas podróży wykonujemy zadania zlecane przez mieszkańców świata, bądź losowo pojawiające się w grze a także walczymy z hordami przeciwników, których potrafi być naprawdę dużo. Każda z postaci operuje innym zestawem energii i umiejętności. W dużej mierze zależy to od pomysłowości gracza, gdyż możemy specjalne ataki modyfikować za pomocą kamieni runicznych.

Twórcy Diablo III nie poprzestali na wprowadzeniu nowych klas postaci i urozmaiceniu systemu modyfikowania zdolności. W tej części serii pojawia się wiele nowych rozwiązań, w tym: system towarzyszy, dostosowywanie poziomu trudności i wiele losowo generowanych wydarzeń nadających większą dynamikę rozgrywki.

Zmieniono interfejs zarządzania postacią, walkę uczyniono bardziej dynamiczną oraz znacznie poprawiono sterowanie. Łącznie w grze możemy zdobyć 60 poziomów podstawowych oraz nieskończenie wiele mistrzowskich, co zapewnia wiele godzin zabawy. 

Tryby Gry

Blizzard rozbudował systemy sieciowe w Diablo III. Można bez problemu dołączyć do rozgrywki innych graczy lub też stworzyć własną grę. Po wielu aktualizacjach dodano tryb „potyczek”, w którym możemy toczyć pojedynki na specjalnej arenie.

Co daje wersja Ethernal Collection? 

Wersja Ethernal Collection jest kompletną wersją Diablo III. Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition jest najpopularniejszym dodatkiem w serii i oczywiście, utrzymujemy go w tej edycji, oprócz tego dostajemy nową postać, jaką jest nekromanta. Jest dużo plotek, że jest to słaba postać, ale grając nią mogę powiedzieć, że gra się przyjemnie.

Oprawa Graficzna

Oprawa Audiowizualna w Diablo III stoi na naprawdę wysokim poziomie. Grafika obfituje w wiele szczegółów, aż miło patrzeć. Klimatyczna muzyka oczywiście jest i na pewno nam jej w tej grze nie zabraknie.

Podsumowanie

Plusy:

– Ciekawa fabuła,

– Wiele klas postaci,

– Gra mimo swojego wieku jest dalej aktualizowana,

– Wspaniała oprawa audiowizualna,

– Świetna cena (109 zł za wersję Ethernal Collection),

– Rozbudowany interfejs postaci,

– Dużo poziomów do przejścia,

-Dużo rozmaitych specjalnych ataków,

-Tryb potyczek na multiplayer, który znacznie uprzyjemnia rozgrywkę.

Minusy:

-Błędy połączeń sieciowych występujące w wersjach na konsolę.

Grę oceniam 9/10.  Muszę przyznać, że gra mimo swojego wieku dalej robi duże wrażenie. Często są nowe aktualizacje i oczywiście dodatki. Gra daje dużo radości i przede wszystkim zajmuje bardzo dużo godzin. Mogę grę polecić dosłownie każdemu! Miłego niszczenia demonów! Cześć!

Jeden komentarz do “Diablo 3 Ethernal Collection – świetna gra mimo swojego wieku

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: