GryPCRecenzjeXbox

Crackdown 3 – nowa/stara dobra rozróba.

Wiecie jak bardzo lubię przeceny, myślę, że każdy je lubi. Pewnego słonecznego dnia będąc w sklepie zobaczyłem promocję z 250 na 50 zł. Ta oferta dotyczyła gry Crackdown 3 w wersji na konsolę Xbox One (dostępne również na PC, ale chyba bez takiej fajnej promocji). Najpierw myślałem, że to świetna oferta i kupiłem grę, po czym odpalam i… myślę, czy to 1 część Crackdowna. Jeśli chcecie wiedzieć czemu tak pomyślałem, odpowiem Wam na to w tej recenzji.

Fabuła

Akcja Crackdown 3 rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Podobnie jak wcześniej, wcielamy się w stróża prawa pracującego dla agencji.  Pełnimy służbę na terenie New Providence – miasta opanowanego przez władców podziemia. Kryminaliści działają pod przykrywką jakże oryginalnie nazwanej korporacji TerraNova, knując kolejny spisek. Kiedy miasto zostaje zaatakowane przez nieznanych wrogów a jego ulice są niczym te w Arkham City, nie pozostaje nam nic innego, jak wkroczyć do akcji w celu ich powstrzymania. Fabuła, jak widzicie nie jest jakoś oryginalna, nie wspominając, że misje są losowo rozrzucone po mapie i robimy co chcemy, więc nie ma jakiejś dużej ciągłości w tym.

Mechanika Rozgrywki

Rozgrywka w Crackown 3 nie odbiega zbytnio od poprzednich odsłon serii. W nasze ręce oddany jest otwarty świat, po którym możemy się swobodnie poruszać wykonując wiele różnych zadań. Bohaterowi nie sprawia problemu szybka podróż, czy też wysokie skoki między dachami budynków.

Główną zabawą jest walka z przestępcami. Naszym nadrzędnym celem jest pokonanie szefów kryminalnej bandy, oczywiste jest, że po drodze musimy pokonać całe legiony świetnie wyszkolonych żołnierzy. Pokonując przeciwników ładujemy wskaźnik nienawiści, który jak się napełni, prowadzi nas na pojedynek z Bossem.

Na szczęście nie jesteśmy bezbronni i w nasze ręce oddano cały arsenał broni. W trakcie rozgrywki zdobywamy doświadczenie rozwijając swoje zdolności.

Tryby Gry

Kampanie możemy ukończyć sami, jak i ze znajomym na kanapie. Do tego, mamy możliwość zagrania w trybie Multiplayer opartym na rywalizacji 10 graczy.

Oprawa Graficzna

Crackdown 3 może nas zaskoczyć wysokiej poziomy oprawą graficzną. Dowodem na to jest system zniszczeń, który jest świetny i robi ogromne wrażenie. Gracze mający odpowiednią siłę ognia mogą niszczyć nie tylko drzwi i okna, ale całe budynki. Budowle ulegają destrukcji w szalenie efektowny sposób.

Podsumowanie

Plusy:

– Dość długa fabuła,

– Szalenie dobra cena (50 zł),

– Powrót do korzeni serii,

– Ogromny arsenał broni,

– Świetna oprawa graficzna,

– Możliwość kooperacji podczas fabuły,

– Prosty, ale dający frajdę tryb Multiplayer.

Minusy:

– Misje się często powtarzają,

– Mimo świetnej grafiki miasto jest pozbawione szczegółów,

– Wiele animacji jest niedopracowane.

Grze daję ocenę 7/10. Na początku wspomniałem, że miałem odczucia takie same, jak z 1 części i to prawda. Crackdown 3 mimo wielu lat różnicy, nie zmienił się od 1 odsłony serii. Jest grą dla tych osób, którym przypadła do gustu pierwsza część, jeśli nie, to i tak się spodoba. W każdym razie, polecam tą grę zwłaszcza podczas tej promocji. Miłej rozwałki w mieście! Cześć!

Jeden komentarz do “Crackdown 3 – nowa/stara dobra rozróba.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: