NewsyPublicystykaTechnologia

Technologiczne podsumowanie tygodnia 13-19.05.2019 r.

Partnerstwo Sony i Microsoftu dla rozwiązań w chmurze

Rzadko się dzieje tak, że dwie konkurujące sobie firmy zawierają między sobą porozumienia. Sony i Microsoft będą wspólnie rozwijać rozwiązania w chmurze Microsoft Azure dla ich własnych usług streamingowych (w tym streamingu gier). Sony może też korzystać z systemów baz danych Microsoft Azure. Obie firmy chcą, aby klienci mieli lepsze doświadczenia z ich produktami. Wspólnie będą badać półprzewodniki i sztuczną inteligencję, które pomogłyby w zaczęciu prac nad matrycami światłoczułymi.

Partnerstwo Sony i Microsoftu dla rozwiązań w chmurze


Naszym zadaniem jest płynnie rozwijać tę platformę [PlayStation] w formie, która nieustannie będzie dostarczać najlepszych i najbardziej immersyjnych doświadczeń w sferze rozrywki. Przez wiele lat Microsoft był naszym kluczowym partnerem biznesowym, choć oczywiście obie firmy także konkurowały w pewnych obszarach. Wierzę, że nasze wspólne prace nad przyszłymi rozwiązaniami w chmurze wniosą sporo do rozwoju treści interaktywnych.


~Kenichiro Yoshida – CEO Sony

Źródło: arhn.eu

Tryb Desktop w Androidzie Q

Na Electronics Show jak byliśmy w strefie Samsunga zauważyłem z Jezusem obracany ekran, do którego można było podłączyć telefon. Z nas dwóch tylko Jezus ma telefon Samsung, więc połączył się i mógł z niego korzystać tak jak z dużego telefonu. Najnowsza wersja Androida przyniesie nam bardziej zaawansowaną funkcjonalność korzystania z dodatkowego ekranu. Implementacja wsparcia dla jednoczesnego wykorzystania ekranu smartfonu i ekranu pomocniczego w aplikacjach dodawana jest za pomocą flag NEW_TASK i MULTIPLE_TASK. Będziemy mogli korzystać z dodatkowego ekranu tak jak to robimy w Windowsie. Będziemy mogli zduplikować obraz, lub dostosować co będzie wyświetlane na drugim ekranie w taki sposób jaki będziemy chcieli. Przesyłany obraz będzie mógł być wyświetlany na kilku zewnętrznych ekranach przez sieć, lub tylko na jednym przewodowo.

Android Q multi-resume desktop mode

Źródło: instalki.pl

Zenphone 6 od Asusa i jego ciekawie zbudowany aparat

https://i0.wp.com/static.antyweb.pl/wp-content/uploads/2019/05/16154049/IMG_20190516_142106-01-01.jpeg?w=800&ssl=1

Będzie to jedna z ciekawszych premier w tym roku. Szósty Zenphone cenowo będzie w segmencie tańszych flagowców, więc powalczy z takimi telefonami jak Xiaomi Mi 9 czy OnePlus 7. Tak się prezentuje jego specyfikacja:

-Procesor: Qualcomm Snapdragon 855

-RAM: 6 lub 8 GB

-Pamięć wewnętrzna: 64, 128 lub 256 GB + slot na MicroSD

-Ekran: 6,4 cala IPS 1080 x 2340 (403 PPI), Gorilla Glass 6

-Bateria: 5000 mAh

-Aparat: 48 Mpix Sony IMX586, f/1,8 28 mm, szerokokątny 13 Mpix 11 mm, autofokus 2×1 OCL PDAF, Dual LED

-System operacyjny: Android 9.0 z ZenUI 6

-Złącza: USB-C, Minijack

-Łączność: WiFi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, NFC, GPS (z A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS)

https://static.antyweb.pl/wp-content/uploads/2019/05/16154049/IMG_20190516_142106-01-01.jpeg

Wyświetlacz jest bez żadnych wcięć,  oraz z cienkimi ramkami. Dolna ramka jest delikatnie szersza dla lepszego wyglądu… który rzeczywiście jest przyjemny dla oczu. Pewnie się zastanawiacie gdzie jest przedni aparat. Paradoksalnie znajduje się z tyłu. Obraca się on o 180 stopni w zależności czy chcemy zrobić zdjęcie tego co jest przed nami czy naszej twarzy. Dzięki temu mamy oczywiście dużo lepszą jakość selfie, gdyż używamy głównego aparatu, a zazwyczaj aparaty do selfie miały dużo słabszą jakość wykonywanych zdjęć. Jeśli chodzi o wydajność to zastosowano najnowszy układ Snapdragon 855 w połączeniu z 8GB RAM-u. Obecne tu jest też oczywiście NFC , Bluetooth 5.0 i inne moduły jakie powinny być we flagowcu. Bateria z bardzo dużą pojemnością – 5000mAh. Niestety smartfon nie jest wodoszczelny, nie posiada bezprzewodowego ładowania, oraz czytnik papilarny znajduje się na pleckach.

Źródło: antyweb.pl

Luka w procesorach Intel

Luka została znaleziona w większości procesorów produkowanych od 2011 roku. Procesory posiadają zdolność wykonywania spekulatywnego co pozwala na optymalizację wykorzystania wszystkich rdzeni. W tym pojawiła się luka i znaleziono 4 sposoby jej wykorzystania. Na filmiku ze strony CPU.fail opublikowano materiał, gdzie pokazywane jest jak obecność tej luki może nam zaszkodzić. Większość antywirusów nie będzie potrafiła wykryć takiego włamania hakerskiego. Luka obejmuje prawie wszystkie procesory produkowane od 2011 roku poza wybranymi procesorami 8 i 9 generacji, oraz Xeon Scalable. Polecam od siebie zaktualizować sterowniki naszego procesora, oraz jak najszybciej zaktualizować system. Narzędzie do aktualizacji sterowników od Intel

Źródło: instalki.pl

Spadek cen SSD

Analitycy z TrendForce potwierdzają prognozy z początku roku dotyczące obniżek dysków SSD. Mogą one spaść nawet o połowę w porównaniu z cenami w 2018 roku. DRAMeXchange pokazuje, że można będzie odczuć największy spadek przy dyskach o dużej pojemności. Ceny mogą spaść nawet do poniżej 0.1$ (ok. 38 groszy) za gigabajt w przypadku dysków 512GB lub 1TB.

2019-05-10 100431

Źródło: DRAMeXchange

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
SteamInstagramTwitterYouTube

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

%d bloggers like this: