NewsyPublicystykaTechnologia

Technologiczne podsumowanie tygodnia 22-28.04.2019r.

Czy Valve zrezygnuje z części zysków?

Na Steamie jest obecnie około 30-procentowa prowizja. Jest to prawie 1/3 zysku gry. Potrafi to wywołać niemiłe wrażenie, a szczególnie na mniejszych deweloperach. Valve otrzymało od Epic Games  propozycję, która ma na celu zwiększyć zyski twórców na Steam. Epic Games Store zrezygnuje z polityki czasowej wyłączności, jeśli prowizja Valve zmaleje do 12%. Jeżeli tak by się stało byłby to przełom na rynku gier komputerowych. Niestety nie wiadomo czy po jednej wiadomości od Epic, Valve zmieni swoja politykę nastawioną na zarobek.  Chociaż jeśli  twórcy Fortnite będą utrzymywać swoją agresywną politykę czasowej ekskluzywności, może Steam nie będzie miał wyboru.

Źródło: ithardware

Oryginalny Paint bezpieczny w Windows 10

Paint to jeden z najczęściej używanych programów w systemach Windows. Jest bardzo prostym i przydatnym programem, który często nam pomoże przy tworzeniu mało zaawansowanych rysunków i grafik. Jakiś czas temu Microsoft chciał usunąć starszego Painta w nowej aktualizacji Windowsa 10. Jednak znalazła się grupa fanów, która temu protestowała. Przyniosło to efekt – Paint na pewno nie zniknie w aktualizacji 1903 oraz kilku następnych. W przyszłości na pewno zastąpi go nowy edytor. Myślę że będzie to albo Paint 3D, albo będzie stworzony nowy „Paint 2D”.

Źródło: ithardware.pl

PlayStation 5 jesienią 2020r.?

źródło: playstation.com

Ostatnio Mark Cerny z Sony zdradził parę szczegółów ze specyfikacji PlayStation 5. Konsola będzie obsługiwać m.in. ray-tracing, wsparcie dla 8k i wsteczną kompatybilność. Wbrew niektórym plotkom konsola otrzyma napęd optyczny. PS5 dostanie procesor od AMD – ośmiordzeniowego Ryzena trzeciej generacji, układem graficznym będzie niestandardowy Navi od Radeona, a zamiast HDD będzie wykorzystany dużo szybszy SSD.  PS5 oczywiście dostanie wsparcie dla PlayStation VR oraz otrzyma wsparcie dla wstecznej kompatybilności. Jednak zapowiedziano, że konsola nie pojawi się w ciągu 12 miesięcy. Może będzie to jesień 2020 roku?

Źródło: ithardware.pl

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
SteamInstagramTwitterYouTube

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

%d bloggers like this: