GryRecenzjeXbox

Forza Horizon 4 – Najlepsza ścigałka 2018/2019 roku?!

Jak już Wam zapowiadałem parę recenzji piszę na Waszą prośbę. Tym razem zrecenzuję Forzę Horizon 4 dedykując ją Oli. Gra wyszła na konsolę Xbox One, na której ją przechodziłem oraz na komputery z systemem Windows 10. Na początku już chcę podkreślić, że gra według mnie jest najlepszą ścigałką 2018/2019 roku, czemu? Na to pytanie odpowiem w tej recenzji.

Mechanika Rozgrywki

Podobnie jak w poprzedniej części w nasze ręce zostaje oddany ogromny świat. Tym razem kolejna edycja festiwalu Horizon skupia się w Wielkiej Brytanii. Tym razem wcielamy się w uczestnika festiwalu, którego zadaniem jest wbicie się na sam szczyt. Produkcja oferuje najwięcej aut spośród całej serii, a nawet śmiem stwierdzić, że ogólnie z wszystkich ścigałek. Gra oferuje nam ponad 450 pojazdów, który każdy czymś się różni. Powiem szczerze, dawno nie cieszyło mnie tak kupowanie coraz to nowszych aut. NAJWIĘKSZĄ i zarazem najlepszą zmianą są pory roku. Mają one wpływa nie tylko na pogodę, ale również na długość dnia i nocy, jak i przebieg trasy. Mimo, że  jest to świetna innowacja przesadą jest zmiana pory roku co 3 dni. Zmienia się ona, gdy uzyskamy odpowiednią ilość punktów doświadczenia, czyli jak się postaramy w 1 dzień przeleci nam cały rok. Oczywiście, jak w serii Horizon oprócz klasycznych wyścigów nie zabrakło innych konkurencji, a w nich prób czasowych, czy chociażby wyścigów pokazowych.

Oprawa Graficzna

Oczywiście, jak to Forza gra stoi na najwyższym poziomie. Świat jest szczegółowo zaprojektowany, a z każdą porą roku widzimy różnice w oprawie graficznej otoczenia co cieszy oczy. W tej kategorii Forza nie ma sobie równych.

Podsumowanie

Plusy:

– Ogromny otwarty świat,

– Sprawny system rozgrywek Online,

– Wiele rodzajów wyścigów,

– Ponad 450 pojazdów,

– Świetna oprawa graficzna,

– Duże zmiany w rozgrywce,

– Długo wyczekiwane pory roku,

– Odczuwalne zmiany komfortu jazdy związane z porami roku,

– Ciekawe przeboje towarzyszące nam podczas pokonywania wielu tras (w tym soundtrack z Halo).

Minusy:

– Za częste zmiany pór roku, dają sztuczne wrażenie.

Podsumowując daję grze ocenę: 9/10. Gra według mnie jest najlepszą samochodówką 2018 roku. Wprowadza dużo zmian i mimo wysokiej ceny myślę, że jest jej warta. W tej recenzji oczywiście pozdrawiam Olę, a Wam życzę miłego ścigania się super bryczkami! Cześć!

2 komentarze do “Forza Horizon 4 – Najlepsza ścigałka 2018/2019 roku?!

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: