GryPCPlayStationRecenzjeXbox

Need For Speed Most Wanted 2012 – legendarna gra, dalej przynosi radość?!

Raz na parę lat wychodzi gra, która zapada w naszej pamięci na długie lata. Na prośbę Kingi, postanowiłem zrecenzować jedną z takich gier. Jest nią remaster Need For Speed’a Most Wanted w wersji na konsolę xbox 360. Gra wyszła również na ps3, PC, PsVita, IOS, Androida oraz WiiU, czyli dosłownie na wszystko. Poza pozdrowieniem Kingi w tej recenzji chcę Wam odpowiedzieć na pytanie, czy mimo roku 2019 dalej warto kupić tą grę?

Fabuła

Jak to bywa w ścigałkach fabuła jest znikoma lub w ogóle jej nie ma. Gra zabiera nas do miasta Fairhaven. Wcielamy się w kierowcę, którego głównym celem jest wspięcie się na szczyt listy najbardziej poszukiwanych kierowców. Klasyczna fabuła, która w grze odgrywa minimalne znaczenie. Po prostu jest i nic więcej.

Mechanika rozgrywki

Jak już wcześniej wspomniałem, w nasze ręce zostaje oddane miasto Fairhaven. Miasto jest dosyć spore, ale jeśli gramy w to teraz wyda nam się małe. Minęło 7 lat od premiery tej gry, a w tym czasie wyszedł The Crew 2, którego mapa jest prawdopodobnie jedną z większych jakie miałem okazje widzieć. Naszym celem jest wspięcie się na tzw. „Czarną listę”. W tym celu należy zdobywać punkty doświadczenia, które możemy wydać na ulepszenia oraz modyfikacje naszych pojazdów. Oczywiście, gra nam oferuje dziesiątki pojazdów, o dziwo każdy z nich dostępny jest od początku gry. Oczywiście modyfikując każdy, możemy go dostosować do różnych rodzajów tras. Model jazdy określiłbym na bardziej zręcznościowy. Sprawia dużo frajdy i nie mam mu nic do zarzucenia, bo mimo wielu lat różnicy dalej jest wzorem do naśladowania. Nie zabrakło również pościgów prowadzonych przez policję. Tu duży plus dla gry, gdyż naprawdę jest wyzwaniem i nieraz utrudnieniem podczas wyścigów. Jest to odświeżona gra oczywiście, ale rozgrywka się zmieniła i to bardzo. Zastosowano nowe rozwiązania, które pojawiły się na przełomie 2005-2012 roku.

Oprawa graficzna

Szczerze, gra mimo swojego wieku dalej ma grafikę naprawdę niezłą. Miasto jest zrobione szczegółowo, a każdy samochód jest dopracowany w każdym detalu. Jak na 2012 rok, gra była jedną z ładniejszych. Niestety teraz to się zmieniło, ale 7 lat robi swoje.

Podsumowanie

Plusy:

– Zręcznościowy model jazdy,

– Dopracowana grafika,

– Niska cena (59,99 zł na większość platform),

– Czarna lista, która się pojawia tylko w tej części i przyznam się, że w nowych grach jej brak,

– Pościgi policyjne będące prawdziwym wyzwaniem,

– Fabuła, mimo że znikoma, ale jednak jest,

– Dużo możliwości modyfikacji auta,

– Szeroki wybór aut,

– Dosyć spora mapa spełniające oczekiwania większości fanów.

Minusy:

– Błędy podczas rozgrywek sieciowych,

– Mimo świetnej grafiki opartej na Frostbite 2 są spadki płynności.

Daję ocenę 8/10. Gra według mnie nawet w 2019 roku może dawać dużo frajdy zwłaszcza osobom, które mają konsole starej generacji. Pamiętajcie, że parę kolejnych recenzji jest odpowiedzią na wasze prośby, jeśli macie jakieś propozycje piszcie a na pewno recenzje tych gier pojawią się na blogu. Miłego szarżowania po ulicach! Cześć!

2 komentarze do “Need For Speed Most Wanted 2012 – legendarna gra, dalej przynosi radość?!

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: