GryPCRecenzjeXbox

Halo Wars 2 – Najlepsza gra strategiczna dostępna na konsole?!

Witam wszystkich po przerwie świątecznej! Macie jakieś postanowienia Noworoczne? Ja szczerze nie mam żadnego, więc w tym roku nic się nie zmieni. Dalej będzie dużo recenzji, oraz dużo newsów z Pokemon Go. Długo myślałem nad pierwszą noworoczną recenzją. Nagle pomyślałem, że chyba żadnej strategicznej gry nie recenzowałem, bo niestety nie lubię grać w takie gry na konsoli. Nagle gdy snułem takie rozmyślania  znikąd do moich rąk wpadło Halo Wars 2 oczywiście w wersji na konsolę Xbox One. Gra wyszła również na PC. W tej recenzji sprawdzę, czy ta gra jest warta tylu pochwał, ile o niej słyszałem.

Fabuła

Akcja Halo Wars 2 rozgrywa się w 2559 roku, czyli w tym, w którym świat pewnie przestanie istnieć, albo nasi pra pra pra pra … wnukowie będą wtedy balować. Oczywiście akcja toczy się parę lat po wydarzeniach ukazanych w Halo 5.  Załoga statku Spirit of Fire zostaje wybudzona z długiego snu kriogenicznego. Oczywiście po obudzeniu nie mają pojęcia jak potoczyła się wojna z Coventami. Po odebraniu alarmu z powierchni Ark żołnierze zostają zaatakowani przez obcych zwanych Banished. Szczerze, fabuła mnie jakoś nie zaskoczyła, ale cieszę się, że pojawiła się w grze strategicznej, poza tym przy niej zastanawiałem się co by było jaky uśpić Hitlera przed porażką Niemców i obudzić go w roku 2019 by myślał, że wygrał? Ale moje przemyślenia odstawmy na bok.

Mechanika Rozgrywki

Halo Wars 2 to klasyczna strategia czasu rzeczywistego. Rozgrywka polega na wykonywaniu wielu różnorodnych zadań i opiera się między innymi na budowaniu bazy, która pozwala nam na szkolenie żołnierzy oraz wytwarzanie jednostek, czyli jak nie dajesz rady przeciwnikowi, tworzysz sobie jednostkę 80 żołnierzy i idziesz walczyć dalej (ja tak zrobiłem). Bardzo mi się podoba kontrowanie typów armii. Chodzi o to,że pojazdy naziemne są skuteczne na piechotę, natomiast ta świetnie sobie radzi z lotnictwem, które kontruje pojazdy naziemne. Jak widzicie podobne zasady,jak w papier-kamień-nożyce. To daje na tyle możliwości, że jesteśmy wręcz zmuszeni tworzyć świetne strategie po rozpoznaniu armii wroga. Jedynym elementem, wyróżniającym tą strategię jest Blitz, który łączy elementy normalnej gry z karcianką. Chodzi o to,że podczas gry nie zarządzamy jednostkami, budynkami, surowcami a kartami, które symbolizują poszczególne jednostki, czy budowle.

Oprawa Graficzna

Tu muszę przyznać widać dużą poprawę od pierwszej części, ale poziom 4K to dalej nie jest. Bardzo zadowolony byłem ze szczegółowości map, które dość często się zmieniają.

Podsumowanie

Plusy:

– Ciekawa fabuła,

– Dopracowana rozgrywka,

– Różnorodne mapy, na każdej możemy użyć innej strategii,

– Dopracowana oprawa graficzna,

– Niska cena (40 zł w wersji na konsolę Xbox One),

– Dostępna w projekcie Xbox Play Anywhere oraz Xbox Game Pass,

– Wiele rodzajów żołnierzy,

– Wzajemne kontrolowanie rodzajów armii,

-Możliwość budowania rozmaitych baz,

– Wysoka inteligencja przeciwników, dzięki czemu gra może być prawdziwym wyzwaniem.

Moja ocena to sam w to nie wierze ale 10/10. Przyznaje, że to nie jest mój typ gry, ale jak chciałbym dłużej grać w strategie to właśnie byłaby ona jak Halo Wars 2. Niezbyt innowacyjna, ale zmieniająca to, co powinna i słuchająca opinii fanów, dzięki czemu zmieniła się niesamowicie. Grę naprawdę polecam fanom strategii zwłaszcza patrząc na jej cenę, która jest naprawdę niska. Miłej strategii na czyhające w krzakach potwory! Cześć!

4 komentarze do “Halo Wars 2 – Najlepsza gra strategiczna dostępna na konsole?!

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: