GryPCPlayStationRecenzjeXbox

The Crew 2 jedna z lepszych ścigałek od dawna?!

Szczerze, mimo corocznej nawałnicy premier zawsze brakuje dobrej ścigałki pozwalającej siedzieć przy konsoli godzinami. Chciałoby się nieraz usiąść i nawet nie reagować na zaczepki dziewczyny, którą w tle irytuje, że nie może obejrzeć serialu, bo zajęliśmy jej telewizor. Po długim szukaniu takiej gry znalazłem. Mówię o The Crew 2 w wersji na PC. Gra wyszła również na Xbox One oraz Ps4. Muszę przyznać, że grę zdobyłem dzięki uprzejmości Ubisoftu, który udostępnił tę grę za darmo od 13 do 18 grudnia oczywiście w wersji na PC. Słyszałem różne opinie na temat tej gry, więc spróbuję wam odpowiedzieć na pytanie, czy jest to dobra ścigałka i czy warto ją kupić?

Mechanika rozgrywki

W The Crew 2 Ubisoft znowu zaszalał i dał nam chyba największą mapę jaką widziałem w ścigałce. Obejmuje niemal całe Stany Zjednoczone, co robi naprawdę duże wrażenie. Wreszcie doczekałem się chwili, gdy w jakiejś grze mogę powiedzieć, że znacząco zmienił się system rozgrywki. Deweloperzy na szczęście zrezygnowali z policyjno-gangsterskiej opowieści, co jest dobrym krokiem, gdyż fabuła w części pierwszej była wciśnięta całkowicie na siłę i przynajmniej mi dała odczuć, że ktoś ją napisał tak na Prima Aprilis. Zamiast nużącej fabuły otrzymaliśmy cztery rodzaje wyścigów, czyli: uliczne, w terenie, profesjonalne, oraz triki i akrobacje. Naszym celem jest zaznaczenie swojej obecności na akrobacyjnej scenie USA, dzięki wygrywaniu zawodów, oraz zaliczaniu wyzwań gromadzimy nowych fanów no i przede wszystkim fanki szkoda, że wszystkie to takie blachary. Oczywiście, poprzez wygrywanie awansujemy na kolejne poziomy fejmu i odblokowujemy nowe dyscypliny dla poszczególnych motoryzacyjnych rodzin, chyba mieszam powoli rodzinę z samochodami ajaj. Oczywiście podczas rozgrywki zdobywamy rozmaite ulepszenia, dzięki którym możemy ulepszać nasze pojazdy, jak i modyfikować ich wygląd. W pierwszej części mogliśmy poruszać się tylko samochodami i motorami. Tym razem twórcy poszli mocno do przodu i dali możliwość uczestniczenia w zawodach samolotem lub łodzią. I to jest to, co mnie urzekło w tej grze, zaczęła jako dość niżowa gierka, a już w 2 odsłonie ma własny styl i wyróżnią się spośród innych gier tego typu. Wyścigi są bardziej zręcznościowe, a na krętych trasach nie brakuje przeszkód, wręcz jest ich w cholerę, co myślę znacznie urozmaica nam grę. Najważniejsze jest to, że ta gra nie narzuca nam niczego daje nam ogromny świat, który czeka na nas otwarty i daje nam duże pole do popisu. Możemy w dowolnej chwili udać się gdzie chcemy, ulicą, powietrzem, wodą, gdyż twórcy dali nam łatwą funkcję przełączania się pomiędzy nimi, nie ważne, w jakim miejscu się poruszamy. Niestety raz sprawdziłem, jak to działa, gdyż poleciałem samolotem na Statuę Wolności, a mój samolot wbił się w nią i przeleciał przez nią, gdyż twórcy chyba nie myśleli , że ktoś taką próbę podejmie i modelu niektórych elementów niestety nie dopracowali.

Tryby rozgrywki

Jak pierwsza część The Crew 2 wymaga stałego połączenia z serwerami, co za tym idzie stałego połączenia z internetem. Zaletą tego jest położenie dużego nacisku na rozgrywki sieciowe. Mało grałem online, więc dużo o tym nie powiem, ale mogę podsumować, że warto spróbować bo Ubisoft do tego się przyłożył.

Oprawa Graficzna

Tu muszę przyznać, że gra znacznie się poprawiła od 1 osłony i robi naprawdę spore wrażenie. Odpaliłem ją na monitorze 4K i byłem naprawdę pod wrażeniem.

Podsumowanie

Pusy:

– Pozbycie się niepotrzebnej fabuły,

– Wiele rodzajów wyścigów,

– Ogromny otwarty świat,

– Wiele zmian w modelu rozgrywki,

– Dodanie samolotów i łodzi,

– Rozbudowany model rozgrywki sieciowej,

– Możliwość tuningu samochodów,

– Świetna oprawa graficzna.

Minusy:

– Niedopracowane elementy świata,

– Problemy z podłączeniem się do serwerów.

Podsumowując, grze daję ocenę 8/10. Powiem wam, że gra jest naprawdę na poziomie, daje mam wrażenie, że Forzie Horizon 4 nie dorównuje, ale uważam, że dalej warto ją kupić, gdyż jest dostępna za 89 zł nowa w wersji na konsolę Xbox One jak i Ps4. Miłego podróżowania i wcinania się w budynki Stanów Zjednoczonych. Cześć!

2 komentarze do “The Crew 2 jedna z lepszych ścigałek od dawna?!

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: