GryPCRecenzjeWorld War 3

World War 3. Czyli jak zrobić bardzo dobrą grę konkurującą z battlefieldem! #1

Cześć!

Nieczęsto pojawiam się na blogu, lecz jest to spowodowane sprawami organizacyjnymi bloga. Tym postem zaczynamy serię o World War 3!!! Czym jest właściwie ta gra? Jest to FPS, często nazywany „zamiennikiem Battlefielda”. W grze wybieramy frakcje, wschód czy zachód. Ale czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Jesteśmy w stanie walczyć na 4 różnych mapach: Berlin, WARSZAWA!!!, Smoleńsk i Moskwa. Dlaczego Warszawa jest wyszczególniona? Nasze stołeczne miasto nigdy nie znalazło się w żadnej grze. Mieliśmy okazję znaleźć się w różnych fikcyjnych  lokalizacjach, ale nigdy nie odwiedziliśmy Warszawy. Odwzorowanie miasta, a dokładnie samego centrum, jest naprawdę dobre, chociaż jestem w stanie się przyczepić do paru rzeczy m.in. kasy biletowe na centralnym, schody w złotych tarasach, Warszawa Śródmieście czy numery peronów. Niby małe rzeczy, ale jednak można je zauważyć. Jednak na tej jakże wspaniałej mapie, skupimy się w innym poście. Na początku chciałbym omówić menu główne, Customizacje postaci oraz ogólne działanie gry. Produkt otrzymaliśmy wcześniej, lecz niestety nie mogliśmy nic pisać ze względu na licencję NDA.

Menu Główne

Po załadowaniu gry (co trochę trwa) trafiamy do menu głównego gry jak w każdej. Jednakże tutaj na początku wybieramy frakcje oraz flagę. Wspominałem wcześniej o wschodzie i zachodzie, więc frakcja wschodnia, czyli Rosjanie, a frakcja zachodnia, czyli my oraz nasi sąsiedzi po lewej granicy. Z poziomu menu możemy dołączyć od razu do gry, „zrzucić” zapotrzebowanie naszym sprzymierzeńcom, wybrać mapę na jakiej chcemy grać oraz edytować naszą postać (dostępnych jest 6 profili, w pełni edytowalnych profili), zobaczyć, ile mamy pieniędzy na customizacje, zmienić ustawienia, zobaczyć kto kontroluje jaki obszar oraz ile czasu zostało do roszad.

Community

Tutaj mamy do wyboru media społecznościowe TheFarm51 oraz World War 3.

Edycja postaci

W tej sekcji, dostajemy szereg ciekawych opcji edytowania naszej postaci. Możemy zmienić jej mundur, wyekwipować ulubiony karabin maszynowy czy też snajperkę, nosić na ramieniu wybraną flagę oraz emblemat np. Polski Walczącej. Studio nie ograniczyło się do wizualnej edycji postaci, ponieważ broń też może posiadać emblemat. Customizacja będzie omawiana szczegółowo w innym poście!

Ustawienia

Ustawienia jak w każdej grze, Czułość myszy, nasze preferencje odnośnie rozgrywki, audio, wideo oraz bindy. 

Rozgrywka

Gra działa na silniku unreal engine 4 i jest bardzo dobrze zoptymalizowana. Na moim sprzęcie: AMD fx-8350 oraz GTX 970 miałem okazję cieszyć się płynną rozgrywką w 60 FPS na wysokich ustawieniach. Po dołączeniu do gry, jesteśmy zmuszeni do wyboru roli- ofensywnej lub broniącej punktów odrodzenia, dołączenia, utworzenia własnego oddziału oraz wyboru profilu naszego żołnierza.

Gdy już to zrobimy, wreszcie nadchodzi najważniejsza część każdej gry- rozgrywka! Naszym zadaniem jest eliminowanie wrogich jednostek oraz zdobywanie punktów (A1, A2, B1, B2, C1, C2, (D1, D2)). D1 oraz D2 umieszczane są jedynie na dużych mapach. Na początku mamy do dyspozycji również czołgi, których najczęściej po 5 minutach rozgrywki już nie ma. Za tzw. „battle pointsy” możemy kupować wszelkiej maści dodatki, które wybierzemy we wcześniej opisywanym menu edycji postaci. Po śmierci dostajemy informację kto nas zabił, jaką bronią oraz ile razy zginęliśmy od niego, a ile razy on od nas.

Reasumując, po raz kolejny Polacy stworzyli bardzo ciekawą produkcję, czy dobrą, jeszcze się okażę. Gra mi bardzo zaimponowała m.in. możliwościami edytowania postaci, oraz systemem „atakujący, lub broniący” . Mam wielką nadzieję, że finalna wersja gry, będzie jeszcze bardziej rozbudowana i odmienna od klasycznych shooterów

Mam nadzieję, że chociaż trochę przybliżyłem wam ten tytuł. W najbliższych publikacjach, głębiej zostanie opisana gra. Mam wielką nadzieję, że uda nam się zorganizować konkurs na tą świetną polską grę! Serdecznie zachęcamy was do zostawienia po sobie śladu oraz włączenia powiadomień!!! Zapraszamy was do kolejnych wpisów!

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
WWWFacebookSteamInstagramTwitterYouTube

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

%d bloggers like this: