PlayStationVR

Najlepsza gra na VR?

Każdy z nas chociaż raz w życiu wpisywał w wyszukiwarkę hasło „najlepsza gra”. Często nie jesteśmy pewni czy kupić dany tytuł i dla poparcia swojego wyboru szukamy potwierdzenia w recenzjach albo zestawieniach typu 10 gier które musisz zagrać.

Tutaj powstaje największy problem bo każdy ma inne priorytety co do oceny gry.
Dla jednych cena tytułu musi być adekwatna do czasu jaki w nim spędzimy. Kiedy indziej nie zainteresujemy się gra tylko dlatego, że grafika nie stoi na najwyższym, współczesnym poziomie. Bywa też, że nie podoba nam się fabuła, realia w jakich toczy się rozgrywką. A co jeśli znalazłem najlepsza grę VR i to jeszcze na wszystkie platformy? Brzmi niewiarygodnie? Jeśli mielibyśmy wybrać kilka kryteriów oceniania gier to Rec Room zająłby kilka pierwszych miejsc.

Czym jest Rec Room? To gra, a w sumie aplikacja społeczna zawierają duży pakiet mini gier w których możemy wziąć udział samemu albo ze znajomymi przez sieć. Tytuł premierę miał w czerwcu 2016 roku i jest na bieżąco aktualizowany o nowe mechaniki oraz poziomy i konkurencje. Pewnie zastanawiacie się czemu wielu z was o niej nie słyszało, a ja pisze ze jest najlepsza? Już wszystko tłumacze.
Stosunek ceny do czasu spędzonego w grze 10/10 ponieważ gra jest darmowa i możemy posiadając psvr grać z osobami które zakupiły HTC VIVE i Oculus Rift.
Grafika i mechanika stoi na wysokim poziomie jeśli chodzi o wirtualna rozgrywkę. Nie miałem nudności ani nie gubiłem się w sterowaniu podczas zabawy. Wszystko jest jasne i intuicyjne i utrzymane w klimatach szkolnych.( główna lokacja to korytarz szkolny, a misje często odbywają się na salach i w zależności od gry są przystrajane daną scenografia.)

Jeśli chodzi o fabułę to taka nie istnieje w samym rdzeniu, możemy ja znaleźć tylko w wybranych mini grach. Mamy do dyspozycji kilka dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna gra w zbijaka czy golf dyskowy. Po drugiej stronie stoją zadania, czyli przygody maksymalnie 4 graczy w świecie fantasy, gdzie można znaleźć mini scenariusze. Przy ostatniej aktualizacji doszedł wszystkim znany tryb battle royale.

Muszę też wspomnieć o jednej specyficznej wadzie, mianowicie o graczach, a co za tym idzie, o poziomie trudności. Jest bardzo dużo osób z zagranicy, a większość gier wymaga współpracy z innymi graczami. Więc jeśli macie kilku znajomych posiadających gogle VR albo znacie bardzo dobrze język angielski to ten tytuł jest dla was. Jeżeli chcielibyście sami rozpocząć przygodę z tym tytułem możecie się szybko odbić z powodu frustracji i braku kooperacji, która to jest często obowiązkowa do przejścia poziomu.

Podsumowując chcecie poznać ciekawe osoby bądź spędzić fajnie czas w krainie wirtualnej rzeczywistości ze znajomymi to Rec Room jest najlepsza grą pod tym względem. Zachęcam do obejrzenia mojego materiału na ten temat pozdrawiam serdecznie.

Czajano

Jestem wiernym fane marki Sony już od czasów Playstation 2 a obecnie posiadającym PlayStation 4 Pro i PlayStation VR. Najważniejszy jest dla mnie klimat gry, nie liczy się grafika, czy marka. Ważne żeby gra była konsekwentna w tym co i jak chce przekazać i robiła to w swój unikatowy sposób.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
FacebookYouTube

Czajano

Jestem wiernym fane marki Sony już od czasów Playstation 2 a obecnie posiadającym PlayStation 4 Pro i PlayStation VR. Najważniejszy jest dla mnie klimat gry, nie liczy się grafika, czy marka. Ważne żeby gra była konsekwentna w tym co i jak chce przekazać i robiła to w swój unikatowy sposób.

Jeden komentarz do “Najlepsza gra na VR?

  • Gratulujemy debiutu nowemu redaktorowi 🙂 oby jak najwięcej takich materiałów !!!!

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: