FIFAGryRecenzje

Recenzja FIFY 19 – Czyli trochę o gameplayu i parę słów o nowościach

W nową odsłonę gry od EA SPORTS gram już od tygodnia i już tą gre zrozumiałem, ale wiem, że jest jeszcze dużo osób nie rozumiejących mocno zmienionego gameplayu, albo takich, które wahają się czy kupić FIFE 19. Będę starał się przedstawić tutaj wszystkie zebrane przeze mnie informacje o rozgrywce oraz plusy i minusy gry. 

Zacznijmy od rozgrywki czyli gameplayu w nowej FIFIE.

Technika gry uległa znaczącej zmianie w stosunku do FIFY 18, teraz rozgrywka spowolniła i zmusiła graczy do bardziej przemyślanych podań. Według wielu osób tempo zawodników przestało się liczyć i jest to prawda, ale… w tych słowach jest jeden haczyk. Cały haczyk polega na tym, że w zależności od tego jak chcemy grać musimy do tego dobierać zawodników, w przypadku gdy lubimy wolną grę to lepiej wybrać jest kogoś wolniejszego, ale lepiej wyszkolonego technicznie i mającego dobrze ocenione podania, a gdy lubimy szybką grę możemy wybrać kogoś szybkiego z dobrym dryblingiem i przyzwoitą resztą statystyk.
Ja osobiście preferuje tą szybszą wersje, tym bardziej, że zauważyłem dużo fajnych zagrań takich jak prostopadłe podania górą i dołem, do których szybkim zawodnikom będzie łatwiej się wystawić i zostawić w tyle obrońców.

A jeśli już jesteśmy przy temacie obrońców to właśnie oni ulegli w tej grze dużej zmianie, mimo, że system obrony cały czas pozostał ten sam co w FIFIE 18. Teraz w obronie nie liczy się to czy obrońca jest szybki tylko to jak ocenione ma statystki obrony. Pewien gracz na swoim tweeterze umieścił test, z którego wynika, że obrońca mający około 60 tempa jest wolniejszy od Zahy(tempo około 90) biegnącego z piłką o mniej niż sekundę.
Z tego wynika, że piłkarz bez piłki biegnie szybciej niż z piłką, co w porównaniu do poprzedniej odsłony gry znacząco się zmieniło.

Teraz może coś o nowościach, wprowadzonych do gry.

Do ULTIMATE TEAM, wprowadzono nowy tryb gry,
-Division Rivals, grając w tym trybie możemy zakwalifikować się do FUT CHAMPIONS, zdobywając po każdym meczu punkty elimnacji, oraz w każdy czwartek dostajemy nagrody w zależności od rangi jaką zdobyliśmy w tym tygodniu. Ogólnie coś na zasadzie Squad Battle tylko, że online.

Jeśli chodzi o tryb FUT to tyle z nowości
Do gry wprowadzono pełno prawny tryb gry Champions League i wszystkie szczegóły z prawdziwych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Słowem zakończenia, chciał bym wypunktować plusy i minusy gry, abyście to Wy mogli zdecydować czy chcecie ją kupić czy nie.

Plusy:
+Nowy ciekawszy gameplay
+Tryb Champions League
+Dostęp na wielu platformach: PS3, PS4, XBOX 360/ONE, PC(origin), Nintendo Switch
+Kontynuacja trybu fabularnego Drogi do sławy
+Nowe dostępne taktyki 

Minusy:
-Jeśli nie gra się online, gra jest monotonna
-Gameplay, do którego trzeba się długo przyzwyczajać
-Brak nowości w nie których trybach gry offiline 

 

F4mouS

Więcej !

Obserwuj Mnie:
FacebookSteamInstagramYouTube

%d bloggers like this: