GryRecenzjeXbox

Forza Motosport 7 – Najlepiej sprzedający się symulator wyścigów w 2018 roku?

Na pytanie jaką ścigałkę wybrać, zapewne wiele osób odpowiedziałoby Forza. Mimo małej sympatii do symulatorów wyścigów postanowiłem podejść obiektywnie do tej recenzji i zabrać się za grę Forza Motosport 7 w wersji na konsolę Xbox One. Gra wyszła również na PC z system Windows 10.

Mechanika Rozgrywki

Forza Motosport 7 daje Nam możliwość ścigania się z innymi graczami/botami na trzydziestu dwóch zachwycających wyglądem i dopracowaniem torach. Podczas wyścigu mamy okazję ścigać się lub rozbijać o ponad 700 różnych modeli samochodów. Wybór jest duży, gdyż każde auto reprezentuje różne klasy pojazdu ( pojawiają się zarówno superauta jak i cudne legendy motoryzacji z lat 80). Możemy zmieniać w samochodach ustawienia silnika jak i zawieszenia jednocześnie przerabiając samochód specjalnie na tor, który wybraliśmy jako kolejne miejsce zmagań z przeciwnikami. Specjalny tryb opracowany z myślą o weteranach w temacie mechaniki pojazdów o nazwie ForzaVista pozwala na obejrzenie każdego elementu pojazdu w najdrobniejszych szczegółach. Nowością w mechanice jest dopasowanie kostiumu kierowcy do naszego pojazdu oraz oczywiście do naszych preferencji. Model jazdy przypomina zarówno świetną symulację jak i dobrą zręcznościówkę. Wyraźnie czujemy różnicę pomiędzy typami nawierzchni oraz pomiędzy pojazdami jakimi się poruszamy. Podobnie jak w poprzedniku wpływ na przyczepność ma mokra trasa oraz pora dnia.

Tryby gry

Najważniejszym rodzajem gry i na pewno najbardziej ciekawym jest kariera. Pozwala ona na ściganie się najróżniejszymi rodzajami samochodów a także czasem mamy okazję wziąć udział w wydarzeniach pokazowych. W trybie multiplayer mamy okazję mierzyć się z innymi graczami i walczyć o księżniczkę, która poleci na lepsze Ferrari (nie no, to żarcik). Całą rywalizację dopełnia liga Forza Racing Championship w ramach, której gracze rywalizują ze sobą podczas kariery idąc coraz wyżej na coraz wyższy poziom konkurencji.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Forza Motosport 7 jest na bardzo wysokim poziomie. Prezentuje świetne dopracowanie karoserii aut jak i tras, na których będziemy się poruszać. Przy Xbox One X gra dostaje 4K, która prezentuje prawdziwą moc nowej konsoli. Grałem na zwykłej wersji oraz X i różnica jest ogromna.

Podsumowanie

Plusy:

– Gra wyszła zarówno na Xbox One jak i na PC,
– Więcej tras niż w poprzedniej odsłonie serii,
– Wiele samochodów, zarówno tych najnowszych jak i tych starszych,
– Możliwość ulepszania aut na wysokim poziomie dzięki czemu zarówno nowicjusz, jak i weteran będą zadowoleni,
– ForzaVista, która pozwala nam na przyjrzenie się całemu pojazdowi w najdrobniejszych szczegółach,
– Możliwość zmiany ubioru kierowcy, mała nowość ale cieszy,
– Fani symulatorów jak i zręcznościówek znajdą tu coś dla siebie,
– Wiele ciekawych trybów gry,
– Świetna grafika, która sprawia, że każdy powinien w nią zagrać.
Minusy:

– Dalej deszcz pada, na niektórych trasach ale cały wyścig czyli nie pojawia się samoistnie.

Ocena : 9/10. Miłego ścigania się i zdobywania coraz lepszych pojazdów!

4 komentarze do “Forza Motosport 7 – Najlepiej sprzedający się symulator wyścigów w 2018 roku?

  • Prosiłbym o kontakt z administracją w związku z wygraną w konkursie pod recenzją „I ty możesz zostać separatystą!”.

  • Super recenzja, krótka, treściwa. Piszesz coraz lepsze recenzje! Oby tak dalej ^^

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: