GryNewsyPlayStation

PlayStation znowu stawia na ekskluziwy. Parę słów o konferencji Sony.

Wczoraj 11 czerwca 2020 r. odbyła się konferencja Sony. Pokazano parę nowych gier oraz informacji o Play Station. Napiszę parę słów o najważniejszy fragmentach. Nie będę opisywał wszystkiego po kolei (choć było sporo mniejszych gier, o których warto było wspomnieć), ponieważ nie jest to pełnoprawna relacja tylko streszczenie najważniejszych informacji. 

Największą rewelacją prezentacji okazało się ujawnienie wyglądu konsoli. Choć wiedzieliśmy, że PS 5 zostanie pokazane w pełnej okazałości, to muszę przyznać, tak odważnego designu się nie spodziewałem. Na pierwszy rzut oka przypomina bardziej mały eksponat z muzeum sztuki nowoczesnej, futurystyczną wieże Eiffla albo drapacz chmur. Sprzęt znacznie różni się od tych z poprzednich generacji. O dziwo maszyna nie jest wcale brzydka, choć ciężko będzie ją dopasować do mebli. Sama w sobie prezentuje się nieźle, jeśli przyzwyczaimy się do nieco galaktycznej wizji. 

Twórcy zadbali również o to, by na nowym urządzeniu było w co grać. Na premierę zagramy w Spider Man Mike Morales. Sony postąpiło bardzo nie uczciwie sprzedając nam tytuł jako nową grę. Przygody Mike Moralesa będą po prostu DLC do hitowego Spider Man z 2018. Dostaniemy oryginalną produkcję plus dodatek. Chciałbym żeby przypominało to bardziej Uncharted the lost Legacy, a nie typową zawartość do pobrania. Nie nastawiałbym się na nic dużego. 

Wśród innych zapowiedziany exclusiów pokazano nam Horizon forbidden West, drugą odsłonę bardzo dobrze przyjętego Horizon zero dawn. Data premiery nie jest znana, więc nie ma raczej co marzyć o ukazaniu się jej w grudniu. Kinowy zwiastun wygląda bardzo ładnie. 

Ekskluzywna z pewnością będzie też kolejna produkcja z serii Rachet i Clank. Zaprezentowano fragment gameplay wygląda dokładnie jak poprzednia odsłona. Bardzo mi się podoba przeniesienia platformówki 3d  z czasów Raymana i Crocka we współczesne realia. Jakby nie było tyle części do nadrabiania to chętnie bym sprawdził. Gra ukaże się chyba niedługo skoro zaprezentowano nam rozgrywkę. 

Demon Souls, remake produkcji pod tym samym tytułem, też będzie dostępny wyłącznie na nowym sprzęcie Sony. Tak jak to było z wersją oryginalną. Tytuł, który zapoczątkowała serie Souls zostanie zrobiona na nowo. Nie pokazano nam rozgrywki, więc trudno coś więcej powiedzieć. 

Na ten moment zapowiedziano jeszcze dwa exclusivy Gran Turismo 7 i Project Athia. 

Strategia Sony na nową generację pozostaje taka sama jak wcześniej. Twoja konsola może mieć najlepszą grafikę, jednak to co ludzi interesuje najbardziej to zdecydowanie gry, a gdy firma ma takie, których nie ma nikt inny, jest to dobry powód by kupić nowy sprzęt. 

Oprócz tytułów bezpośrednio związanych z Play Station pokazano wiele innych. Wrzucam wszystkie zwiastuny poniżej, żebyście mogli sobie sami przejrzeć. 

Najważniejszymi zapowiedziami był Hitman 3, Resident Evil Village oraz GTA 5 z dodatkową zawartością (to chyba potwierdza, że na 6 część jeszcze poczekamy, skoro pchają 5 na nową generację).

Nie grałem nigdy w żadnego Residenta, ale ten zwiastun wygląda obłędnie.
Nie wiem o co w tym chodzi, ale chyba gra się kotem to ja chce.
Naprawdę ciekawy pomysł.

Sama konferencja wypadła bardzo fajnie, bez przedłużania w formie jakiś słabych skeczów itp. Narobiła trochę hape na konsole i o to tu głównie chodziło. Dużo ludzi narzeka, spodziewało się nie wiadomo czego, a moim zdanie pokazano naprawdę dużo. Chociaż za ten mylący zwiastun Spider Manem to należy się mandat. 

%d bloggers like this: