EventyFIFAGryNintendo SwitchPCPlayStationRecenzjeXbox

Fifa 20 rewolucja czy skok na kasę?

Ze względu na zbliżający się Black Friday warto przyjrzeć się grom, które podlegają promocji. Jedną z nich jest dość świeży i na pewno bardzo popularny tytuł. Obiecałem jego recenzję podczas video-relacji z mistrzostw warmii i mazur w esporcie, kojarzycie o czym mówię? Tak, mowa tutaj o Fifie 20 w wersji na konsolę Playstation 4. Gra wyszła również na Xbox One, PC, oraz Nintendo Switch. Ta FIFA wprowadziła zmiany, czy typowy skok na kasę? O tym przekonacie się w tej recenzji.

Mechanika rozgrywki 

Fifa 20 pozwala graczom na mecze i spotkania turniejowe z udziałem reprezentacji narodowych i klubów drużyn piłkarskich z całego świata. Pierwszy raz szczególny nacisk położono na realizm zabawy. Inteligencja zawodników została podniesiona, głównie obrońców i bramkarzy.

Do największych zmian, jakie znajdziemy w tej odsłonie serii należy tryb VOLTA football. Umożliwia on granie poza stadionami, czyli na boiskach rozmieszczonych na dachach czy też w podziemiach. W tym trybie rozgrywki gracz tworzy swojego awatara i rozgrywa mecze 3v3 lub 4v4. Tryb VOLTA otrzymał również własną fabuła, w której nasz piłkarz próbuje się dostać na prestiżowe mistrzostwa uliczne w Buenos Aires, czyli w takim „lekko” większym Olsztynie.

Fifa 20 wprowadza też wiele pomniejszych zmian, które uprzyjemniają rozgrywkę. Wykonywanie podań zostało utrudnione, zwiększono skuteczność napastników. Spowolniono ruchy bramkarza, gdy kieruje nim gracz. Co za tym idzie? W tej Fifie nie ma dużo zmian, ale są takie drobne – dla fana? Jest to duża zmiana widoczna przy pierwszym meczu jaki stoczy.

Oprawa graficzna

FIFA 20, jak poprzednia część cyklu działa na silniku Frostbite, co przekłada się na bardzo realistyczną grafikę dopracowaną w każdym detalu. Boiska są świetnie zaprojektowane a piłkarze – bardzo realistyczni. Mogę śmiało powiedzieć, że mimo nie chęci do tej serii grafiką pozytywnie mnie zaskoczyła. Jestem pod ogromnym wrażeniem

Podsumowanie

Plusy:

– Fabuła, która nie zawsze jest w Fifie,

– Tryb VOLTA,

– Zwiększona inteligencja graczy,

– Świetna oprawa graficzna, 

Minusy:

– Mimo paru znaczących zmian gra dalej jest skokiem na kasę.

Moja ocena to: 4/5. Szczerze muszę powiedzieć, że jest to stara dobra FIFA. Fakt zmienia parę rzeczy, ale dalej zmiany nie są tak duże, by nazwać je globalnymi. Jeżeli jesteś fanem gry to śmiało ją kup a jeśli nie, to na 100% poprzednia część też Cię zadowoli. Cześć!

Jeden komentarz do “Fifa 20 rewolucja czy skok na kasę?

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: