E-SportLeague of LegendsWorld Championship 2019

Podsumowanie pierwszej połowy fazy grupowej na WORLDSACH

Wczoraj zakończyła się pierwsza połowa fazy grupowej tegorocznych Worldsów. Korzystając z dnia przerwy, przedstawię Wam aktualną sytuację w poszczególnych grupach i krótko ją omówię.

🔸 Grupa A – W niej żadnej porażki nie doznało jeszcze europejskie G2. Jednak ich gra w dwóch z trzech spotkań pozostawia wiele znaków zapytania. W ich grze jest pełno nierozsądnych zagrywek, które często kończą się bezsensownymi śmierciami zawodników ich drużyny. Jednak mimo to agresja europejskiej formacji jest na tyle skuteczna, że ich zwycięstwa nie zajmują zbyt wiele czasu. Co do reszty zespołów w tej grupie to Cloud9 moim zdaniem nie ma szans na prześcignięcie koreańskiego Griffin, ponieważ ich dolna aleja jest tragiczna. Koreańczycy z gry na grę prezentują się lepiej i śmiem wątpić by amerykańskie chmurki mogły ich zatrzymać.
🔸 Grupa B – Kto by pomyślał na początku turnieju, że FPX będzie miało problemy w tej grupie? Pewnie niewielu, ale stało się pierwszy seed z Chin dopiero w trzeciej grze pokazał prawdziwego pazura, dwie pierwsze gry to bardzo słaba postawa z ich strony i niewiele brakowało by rozpoczęli Worldsy wynikiem 0-2. Jedno jest pewne, walka w tej grupie będzie trwała do samego końca, ponieważ wszystkie drużyny prezentują zbliżony poziom. Co do Splyce to jeśli Humanoid (ich mid laner) się obudzi w tym turnieju, to europejska drużyna będzie miała realne szanse na awans do kolejnej fazy turnieju.
🔸 Grupa C – SKT, SKT i jeszcze raz SKT. To jak aktualnie prezentują się Koreańczycy jest czymś przepięknym. Ich grupa jest tak mocna, a mimo to radzą sobie z przeciwnikami w fenomenalnym stylu. Walka o drugą pozycję w tej grupie rozegra się pomiędzy Fnatic, a RNG. Pierwsze spotkanie tych drużyn było bardzo wyrównane i tego samego spodziewam sie w drugim, nie zdziwi mnie dogrywka pomiędzy tymi zespołami na koniec tej grupy. Clutch Gaming.. no cóz, mieli byc chłopcem do bicia i rzeczywiście nim zostali.
🔸 Grupa D – Ta grupa ma tylko trzy zespoły : Damwon, Team Liquid oraz Invictus Gaming. Prezentują one bardzo równy poziom, ich mecze są na tyle bliskie, że do końca nie wiadomo kto wyjdzie z nich zwycięsko. Często te zespoły popełniają błędy, które wykorzystują rywale. Po chwili dzieje się odwrotna sytuacja i tak w kółko. Zaryzykuję stwierdzeniem, że czwarta drużyna tej grupy ahQ wygra jedno spotkanie i drużyna, która na nich przegra zajmie trzecie miejsce w tej grupie.
Podsumowując, aktualnie wyłaniają się dwaj faworyci do końcowego triumfu : SKT oraz G2. Za ich plecami można umieścić RNG, Fnatic, Invictus Gaming, Damwon Gaming oraz Team Liquid. Co przyniesie druga połowa fazy grupowej? Przekonamy się już jutro kiedy to rozstrzygnie się grupa B.
A jakie drużyny Waszym zdaniem aktualnie radzą sobie najlepiej na Worldsach?