E-SportLeague of LegendsWorld Championship 2019

Poznaliśmy ostatnich uczestników fazy zasadniczej Worldsów!


Wraz z nimi uzupełniono wolne miejsca w każdej z grup.
🔸  Do grupy A trafiło Hong Kong Attitude, które rozprawiło się w fazie knockout z Isurus Gaming. Warto dodać, że przeciwnicy sprawiliby im więcej problemów gdyby tylko ktoś pomógł ich top lanerowi Buggaxowi w próbie zwyciężenia serii. Tak się jednak nie stało i drużyna z Hong Kongu zaprezentowała się po prostu lepiej. Obok nich w pierwszej grupie zobaczymy : europejskie G2, koreańskie Griffin oraz amerykańskie Cloud9.
🔸 Do grupy B trafiło europejskie Splyce, które z wielkimi problemami rozprawiło się z Unicorns of Love. Jednorożce postawiły europejczykom ogromny opór i tylko świetna gra Humanoida oraz Kobbego w decydującej mapie sprawiły, że to właśnie tą organizację zobaczymy w głównej fazie Worldsów. Obok nich grupę B uzupełniają : chińskie FPX, tajwański J Team oraz wietnamski GAM esports.
🔸 W grupie C dolosowano amerykańskie Clutch Gaming, które bezproblemowo rozprawiło się z tureckim Royal Youth. Pewna wygrana 3:0 była dla mnie sporym zdziwieniem, ponieważ ich postawa w fazie grupowej play-inów była przeciętna. W fazie knockout udowodnili jednak na co ich stać i pewnie rozprawili się z rywalem. W grupie C poza Clutch zagrają : koreańskie SKT, europejskie Fnatic oraz chińskie RNG. Jest to niewątpliwie grupa śmierci i jeśli Clutch ją przebrnie to będzie to z pewnością jedna z większych sensacji w historii Worldsów.
🔸 Ostatnią grupę uzupełniło Damwon Gaming, które rozprawiło się z rywalami w fazie knockout wynikiem 3:1. Ta jedna porażka była na ich własne życzenie i to spotkanie mogło zakończyć się zdecydowanie szybciej, ponieważ w mapach, które wygrali pokazali pewność siebie i dominację. Przydzielenie ich do grupy D z pewnością zaostrzy znacząco w niej rywalizację, ponieważ obok koreańskiego Damwon znajdują się tam : amerykański Team Liquid, tajwańskie ahq oraz obrońcy tytułu – chińskie Invictus Gaming.
Która grupa jest Waszym zdaniem najbardziej wyrównana? Wierzycie w awans wszystkich drużyn LEC do fazy knockout?

%d bloggers like this: