E-SportLeague of LegendsWorld Championship 2019

Omówienie par fazy knockout w League of Legends

🔸 Damwon vs Lowkey -> Faworyt w tym meczu może być tylko jeden i jest nim oczywiście koreańska formacja. Nie widzę scenariusza, w którym ta drużyna odpada z Worldsów, ponieważ są lepsi na każdej płaszczyźnie i najzwyczajniej w świecie przerastają rywali o kilka poziomów. Wynik inny niż szybkie 3:0 będzie dla mnie sporym zaskoczeniem. Według mnie Lowkey nie ma żadnych argumentów aby zagrozić rywalom przez co to spotkanie nie będzie zbytnio emocjonujące. Uważam, że Koreańczycy nie będą musieli wchodzić na zbyt wysoki poziom, aby pokonać rywali.
🔸 Clutch vs Royal -> To spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Drużyna amerykańska miała bardzo dużo problemów w fazie grupowej, a turecka ekipa pokazywała się naprawdę z całkiem niezłej strony. Myślę, że jeśli Clutch nie odmieni diametralnie swojego stylu gry to zostaną pokonani przez rywali. Środkowa aleja amerykańskiej drużyny wygląda bardzo słabo podczas tego turnieju. Właśnie dlatego twierdzę, że skupienie się na środku mapy przez Turków będzie kluczowe dla tej drużyny. Gdy uda im się wypracować przewagę na środkowej alei to wtedy cyeol będzie mógł roamowac pomagając pozostałym zawodnikom. Mój typ to 3:1 dla Royal Youth.
🔸 Hong Kong Attitude vs Isurus Gaming -> Najgorsza drużyna z pierwszego miejsca staje w szranki z najgorszą drużyną z drugiego miejsca. Moim zdaniem nieznacznie lepszą drużyną jest drużyna z Hong Kongu, a to głównie dzięki swojemu junglerowi. Crash rozegrał kilka dobrych spotkań na tym turnieju i to on często bywa motorem napędowym dla swojej drużynie. Na szczególną uwagę zasługuje jego Lee Sin, którym potrafi zrobić niesamowitą różnicę. Myślę, że również w tym spotkaniu ten zawodnik napędzi swoją drużynę. Dzięki temu uda im się uporać z nieporywającym Isurus, a wynik jaki przewiduję to 3:1 dla drużyny z Hong Kongu.
🔸 Splyce vs Unicorns of Love -> Jednorożce pokazały, że mogą sprawiać problemy dobrym drużyną, jednak myślę, że Splyce jest poza ich zasięgiem. Europejska formacja posiada takich zawodników jak Humanoid czy Kobbe, którzy praktycznie w pojedynkę będą mogli rozprawić się z rosyjską drużyną. Jedyną szansę dla Jednorożców upatruję w górnej alei, na której zawodnik Splyce popełnia ostatnio sporo błędów. Nie uważam jednak by popełniał ich na tyle dużo by UOL miało jakiekolwiek szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Typuję 3:1 dla Splyce.
Na koniec jestem ciekaw Waszej opinii na temat nadchodzących spotkań. Jakie wyniki przewidujecie i czy liczycie na niespodzianki? Pamiętajcie, pierwsza seria startuje już dziś o 12!

%d bloggers like this: