GryMobilneNewsyRecenzje

Pokemon Masters już dostępne na iOS i Androidzie!

Wreszcie wyszła długo wyczekiwana gra – Pokemon Masters. Zaledwie 2 dni temu gra pojawiła się na iOS oraz androidzie, oczywiście, za darmo. Jest to kolejna inicjatywa The Pokemon Company mająca promować znaną markę, pośród tych graczy, którzy nie mają konsoli Nintendo. Pomysł na najnowszą grę z pewnością jest świetny, ale to oceńcie sami. Sednem Pokemon Masters jest kolekcjonowanie trenerów Pokemon. Oczywiście fabuła próbuje zataić „hodowlę ludzi” ukazującą się w grze. Posiadacze pokemonów przyłączają się do naszej drużyny, by wspólnie brać udział w drużynowej lidze pokemon. W Pokemon Masters pojedynki toczą się 3v3 po 1 pokemonie wystawionym przez danego trenera

To od gracza zależy, którzy trzej trenerzy staną do walki. Do każdego jest przypisany Pokemon, którego nie możemy zmienić, ale może ewoluować. Przed każdą walką możemy sprawdzić jakimi typami walczą przeciwnicy, więc możemy specjalnie się przygotować na pojedynek.

Każdy trener, który dołączy do nas ma zestaw misji pobocznych. Te, w dużej mierze stanowią scenki dialogowe, to smaczek dla fanów serii, ale zawzięci gracze po czasie będą pewnie od razu pomijać scenki, licząc na szybkie zdobycie nagrody. Tą nagrodą są diamenty, za które możemy kupować nowych trenerów do drużyny.

Żeby było ciekawiej  trenerzy są skatalogowani,  dokładnie, jak pokemony w klasycznych odsłonach serii. Każdy z nich ma swoją kartę w Pokedeksie. W tej chwili postaci jest 65, ale na 100% producenci będą dodawać co jakiś czas nowych trenerów, więc gra szybko się nie znudzi.

Wiele osób mnie o to pytało, więc odpowiadam – ta gra nie osiągnie sukcesu Pokemon Go. Dużo osób już to mówiło, ale złym pomysłem jest porównywać te gry, gdyż są to w ogóle dwie inne produkcje. Sama gra jest świetna, graficznie robi ogromne wrażenie, a czas przy niej mija błyskawicznie, więc naprawdę Wam ją polecam.

Jeden komentarz do “Pokemon Masters już dostępne na iOS i Androidzie!

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: