GryMobilneNintendo SwitchPCPlayStationRecenzjeXbox

Top 5 gier anime

Gier nawiązujących do anime na rynku jest coraz więcej a co za tym idzie, mamy większy wybór i na co się zdecydować? Z myślą o tym pytaniu postanowiłem w tym materiale zająć się pięcioma najlepszymi grami opartymi na podstawie anime, z jakimi miałem do czynienia. Starałem się podejść do tematu jak najbardziej obiektywnie i sami oceńcie, 

jak to mi wyszło:

Miejsce 5 – Attack on Titan 2

Jedno z najpopularniejszych anime ostatnich lat zaczęło się w końcu wkradać do świata gier. Pierwsza część była nawet okej, ale nie dawała nic na tyle wyjątkowego, by znaleźć się w tym rankingu. Natomiast druga część dopięła swego i pokazała, że walka z tytanami może być czymś naprawdę fascynującym. Na początku gry tworzymy postać i tak, wiem, od razu myślicie, jak to odbije się na historii przedstawionej w anime. W sumie mogę powiedzieć, że po stworzeniu własnej postaci jesteśmy od razu wpakowani do wydarzeń w pierwszych odcinków. Jak się domyślacie po tytule, fabuła jest oparta na drugim sezonie serii, chyba, że kupicie wersję Final Battle. Wtedy przedstawiona historia jest wzbogacona o parę postaci i misji z 3 sezonu. Mechanika poruszania się jest całkiem intuicyjna, oczywiście, opiera się na poruszaniu się w powietrzu ze względu na gigantyczne rozmiary naszych przeciwników. Filarem rozgrywki są pojedynki z tytułowymi tytanami. Sama grafika jest zrobiona na styl tej, znanej nam z mangi, więc myślę, że większości fanów przypadnie do gustu.

Miejsce 4 – Sword Art Online Fatal Bullet

Jak już wcześniej wspomniałem w recenzji tej gry, Sword Art Online to moje ulubione anime. Mimo średniej sympatii do drugiego sezonu serii uznałem, że zobaczę jego adaptację w postaci gry. I muszę powiedzieć, że na tyle spodobał mi się ten tytuł, że nie mogło go zabraknąć w tym rankingu. Po włączeniu gry przechodzimy do kreatora postaci, który mogę powiedzieć, jest rozbudowany i to bardzo. Oczywiście i w tej grze nasza postać nie zmienia przedstawionej fabuły. Mimo tego, że jest to adaptacja 2 sezonu serii, przedstawiona jest zupełnie nowa historia. Sama mechanika polega głównie na czasie spędzonym na mapach z bossami. Musimy pokonać fale przeciwników, aż dotrzemy do bossa. Oprawa graficzna myślę, że powinna każdego zadowolić, a efekty pokazują, że gramy w nic innego, jak w Sword Art. Online.

Miejsce 3 – Naruto Shippuden Ninja Storm 4

Mogę śmiało powiedzieć, że seria gier Naruto jest najpopularniejsza na rynku gier anime. Mało kto o niej nie słyszał, więc nie mogło jej zabraknąć w tym rankingu. Gra oferuje nam fabułę prezentującą ostatnie 200 odcinków znanych z serii Naruto Shippuden. Poza tym, mamy możliwość prowadzenia otwartych pojedynków, zarówno z konsolą, jak i ze znajomymi. Rozgrywka w grze opiera się na toczeniu pojedynków z postaciami znanymi nam z anime. Samych bohaterów mamy ponad 100 do wyboru, czyli na nudę nie można narzekać. Grafika stoi na najwyższym poziomie, a lokacje, jak i bohaterowie idealnie odzwierciedlają tych z anime. Myślę, że fani tego uniwersum będą na pewno zadowoleni i spędzą przy tej grze dużo godzin.

Miejsce 2 – Jump Force

Pozycja zajmująca miejsce drugie dla wielu z Was będzie niemałym zaskoczeniem. Jest nią jeden z większych projektów Bandai Namco, czyli Jump Force. Jest to gra dająca możliwość zobaczenia bohaterów z wielu najpopularniejszych anime w jednej grze. Akcja gry rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której nastąpiło połączenie światów znanych nam z anime. W tym efekcie naziemni pojawili się złoczyńcy, z którymi musimy się zmierzyć, jako zwykły człowiek, który przez zrządzenie losu musiał wstąpić do organizacji Jump Force i walczyć ze złem. Rozgrywka opiera się na toczeniu pojedynków z różnymi przeciwnikami. Sama walka wygląda bardzo efektownie i jest na wystarczającym poziomie, by być wyzwaniem dla każdego gracza. Grafika jest na najwyższym poziomie, bohaterowie wyglądają świetnie, poza Deku z Boku no Hero Academia, gdyż wygląda jakby był na niezłej fazie. Uważam, że jest to jedna z lepszych bijatyk w uniwersum anime i będzie niezłą gratką dla fanów.

Miejsce 1 – Dragon Ball FighterZ

Moment, w którym pojawiły się pierwsze informacje o FighterZ, był czymś wspaniały. Fani starej daty dostali coś czego nie wiedzieli, że potrzebują. Dostali świetnie wyglądający tytuł, ukazujący postacie z Dragon Balla ładniej, niż w samym anime. Poprzednie odsłony serii, typu Xenoverse nie miały przebicia. Ta natomiast powracając do modelu bijatyk 2D pokazała nam grę idealną. Gra posiada przyjazny dla nowych graczy system automatycznych combosów. Sama fabuła jest czymś nowym, nigdy nie spotkanym w anime specjalnie zaprojektowanym do tej gry. Grzechem byłoby nie wspomnieć o oprawie audiowizualnej, która jak na początku wspomniałem, jest po prostu najlepsza. Dałem tej grze pierwsze miejsce przez jej niepowtarzalny styl i przez to, że to jest gra na wiele godzin i wątpię, by komuś szybko się znudziła.

Pisząc ten ranking starałem się być obiektywny i napisać go tak, by mógł nie jednej osobie pomóc w wyborze gry. Szerszy opis większości gier znajdziecie we wcześniejszych recenzjach, a tymi których jeszcze nie zrecenzowałem niedługo się zajmę. W każdym razie zachęcam do zagrania w każdą z tych gier, gdyż wszystkie są na bardzo wysokim poziomie. Miłego przenoszenia się do świata anime! Cześć! 

Jeden komentarz do “Top 5 gier anime

  • swietna recenzja czekam na wiecej wpisow o grach z anime 😍

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: