GryNintendo SwitchPCPlayStationRecenzjeXbox

Sword Art Online Fatal Bullet – świetna adaptacja anime

Jak wiecie, jestem wielkim fanem anime. Jednym z moich ulubionych jest Sword Art Online. Po obejrzeniu całego anime czułem tak mocny niedosyt, że znalazłem grę opartą na 2 sezonie pod tytułem „Sword Art Online Fatal Bullet”. Grę przechodziłem na konsoli Xbox One, wyszła również na Ps4, Nintendo Switch oraz PC. W recenzji odpowiem na pytanie, czy ta gra jest w stanie zaspokoić niedosyt , który został w sercu po anime.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra stanowi adaptację opartą na dość popularnym anime Sword Art Online. Fabuła rozgrywa się w niedalekiej przyszłości,  czasach, gdy popularne stały się gry MMORPG oparte na wirtualnej rzeczywistości. Gra pozwala nam się przenieść do uniwersum Gun Gale Online znanego z 2 sezonu anime. Rozgrywka opiera się na korzystaniu z broni palnej, ale w dość dużym arsenale broni jest miecz, z którego korzystał Kirito. Sword Art Online Fatal Bullet oferuje nam całkowicie nową historię, której scenarzystą jest autor oryginalnych powieści. Przygoda zabiera nas w znane miejsca z anime/mangi, ale też do nowych lokacji, których nigdy nie mieliśmy okazji wcześniej zobaczyć.

Mechanika Rozgrywki

Sword Art Online Fatal Bullet jest dość ciekawą strzelanką, w której liczy się nasza celność i statystyki kierowanej przez nas postaci. Poza różnymi pistoletami, jak wcześniej wspomniałem, możemy zakupić miecze, które niestety są strasznie mało efektywne na bossów, ale na mniej ważnych przeciwników się przydają. Gra polega na gromadzeniu przedmiotów, rozmowach z różnymi postaciami i wypełnianiu zadań fabularnych lub tych pobocznych. Często misje dotyczą pójścia na taki obszar, na którym musimy znaleźć wieże, w których czeka na nas boss. Nie przeszedłem całej gry, więc nie powiem ilu bossów, jest ale wiem, że faktycznie reprezentują wysoki poziom, a pokonanie ich jest ogromnym wyzwaniem.

Tryby Gry

Gra oferuje kampanię fabularną, jak i tryb multiplayer. W tym drugim przypadku możemy zmierzyć się z innymi graczami w sieciowych pojedynkach 4 na 4. Jest też tryb kooperacyjny, w którym łączymy siły z innymi w celu pokonania bossów.

Oprawa Graficzna

Grafika ma odzwierciedlać tę przedstawioną w anime, ale za wiele z nią wspólnego nie ma. Modele postaci są ładne, ale niedokładne. Cały świat oddaje dobre wrażenie, poza paroma błędami typu przechodzenie postaci przez skały. Animacja umierania jest czymś, co zrobiło na mnie największe wrażenie. Wygląda identycznie, jak w anime, więc to sprawiło mi ogromną radość. Poza tym grafika jest okej, ale nie robi jakiegoś ogromnego wrażenia.

Podsumowanie 

Plusy:

– Nowa ciekawa fabuła,

– Niemal wszyscy bohaterowie z anime do 2 sezonu,

– Duży arsenał broni,

– Świetna mechanika strzelania,

– Możliwość walki z bossami poprzez kooperację,

– Dużo misji pobocznych,

– Możliwość pojedynków online ze znajomymi,

– Dość rozbudowany kreator postaci.

Minusy:

– Średnio prezentująca się oprawa graficzna,

– Powtarzalność zadań fabularnych.

Moja ocena to: 8/10. Odpowiadając na pytanie, które zadałem na początku recenzji, ta gra daje możliwość wrócenia do świata z anime, ponownej zabawy w nim i widząc inne gry oparte na tym anime, mogę stwierdzić, że jest to najlepsza część, która wyszła dotychczas. Myślę, że jeśli ktoś jest fanem anime i ma okazję do niego wrócić to warto kupić tę grę, a tym bardziej spędzić przy niej wiele godzin. Miłego zabijania bossów! Cześć!

Jeden komentarz do “Sword Art Online Fatal Bullet – świetna adaptacja anime

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: