NewsyPublicystykaTechnologia

Technologiczne podsumowanie tygodnia 10-16.06.2019r.

iPhone 11 i kluczowe zmiany

Jak to powiedział mój znajomy – „Kiedyś Apple ustalał trendy, teraz robi to samo co inni sprzedając drożej” Tegoroczna generacja smartfonów od producenta z Cupertino nie zaciekawi konsumenta niczym. Telefony z serii iPhone 11 będą troszeczkę wydajniejsze za sprawą układu Apple A13. Za pomocą samego oprogramowania może się udać poprawić jakość zdjęć. Dwa nowe iPhone’y będą miały ekran OLED, a najtańszy wariant wciąż będzie korzystał z LCD. Zniknie technologia 3D Touch i zostanie zastąpiona podobnym oprogramowaniem. Największą nowością (prawdopodobnie) będzie zrezygnowanie ze złącza Lighting na rzecz USB Typu C pod presją Unii Europejskiej, a design tylnego panelu ma być bardzo podobny do telefonów Huawei.

iPhone 11

Źródło: instalki.pl

Nowa gamingowa przeglądarka – Opera GX

Ktoś to w końcu musiał zrobić. Dziwiło mnie to, że jest tyle bajerów dla graczy typu krzesła, podkładki czy nawet tostery, a nikt nie pomyślał o przeglądarce dla gracza. Do teraz. Możemy zainstalować Operę GX „Early Access”. Oficjalna premiera planowana jest już w tym roku. Dzięki tej przeglądarce poza przeglądaniem internetu będziemy mogli kontrolować użycie procesora i RAM-u przez przeglądarkę, zintegrować Operę z Twitchem, użyć GX Corner, gdzie będziemy widzieć nowości i promocje ze świata gier, oraz dostosować dźwięki i wygląd i zintegrować przeglądarkę ze sprzętem gamingowym. Operę GX można pobrać pod tym linkiem. Ostateczna wersja ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Źródło: cybersport.pl

Lista smartfonów Xiaomi z Androidem Q

Znalezione obrazy dla zapytania miui11
Źródło: digit.in

MIUI na rozwijającego się Androida Q również powstanie. Chińczycy nie planują zaprzestania programowania MIUI i zaprezentowali listę 9 modeli na które trafi MIUI 11:

  • Xiaomi Mi 9
  • Xiaomi Mi 9 SE
  • Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro)
  • Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T)
  • Xiaomi Mi 8
  • Xiaomi Mi 8 Explorer Edition (Screen Fingerprint Edition)
  • Xiaomi Mi Mix 2S
  • Xiaomi Mi Mix 3

Powyższe modele otrzymają nowy system w czwartym kwartale tego roku. W pierwszym kwartale następnego roku Xiaomi planuje zaktualizować Redmi Note 7 i Redmi Note 7 Pro.

Źródło: XDA Developers

Zapowiedź i specyfikacja Project Scarlett

Podczas E3 zapowiedziano następcę Xboxa One, który chwilowo jest nazywany Project Scarlett. Według Microsoftu ma zaoferować czterokrotnie większą wydajność niż Xbox One X i używać układu Zen2/Navi od AMD. Wykorzystane będą pamięci RAM GDDR6, a pamięć ROM będzie dyskiem SSD. Ma być obsłużone 8K oraz 120FPS (myślę, że tylko w niektórych grach). Nowa generacja zadebiutuje już  pod koniec następnego roku, a na samym starcie zagramy w Halo Infinite. Niestety ujawniono zbyt mało szczegółów, tak samo na konferencji Sony. Wychodzi na razie na to, że konsole będą miały bardzo zbliżoną wydajność i żadna nie będzie zauważalnie lepsza.

Źródło: ithardware.pl

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
SteamInstagramTwitterYouTube

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

%d bloggers like this: