NewsyPublicystykaTechnologia

Technologiczne podsumowanie tygodnia 29.04-05.05.2019r.

Pierwsza płyta gamingowa Asusa z chipsetem B365

Asus przedstawia pierwszą płytę główną ROG Strix z chipsetem B365

W grudniu premierę miał chipset B365 Intela utworzony w procesie 22 nm, aby złagodzić skutki opóźnień w produkcji 14 nm układów B360. Od tego czasu pojawiały się coraz nowsze płyty główne oparte o ten chipset, a w tym tygodniu wyszła pierwsza płyta główna ROG Strix B365-G Gaming w formacie Micro-ATX. Płyta wspiera procesory Intel Core 8 i 9 generacji, Pentium Gold, oraz Celeron. Możliwe jest umieszczenie maksymalnie 4 kości DDR4-2666 RAM o łącznej pojemności 64GB. Płyta będzie wspierać AMD CrossFireX dzięki dwóm pełnowymiarowym slotom PCIe. Co dziwne, nie została wyposażona w dodatkowe podświetlenie.

https://i0.wp.com/ithardware.pl/admin/ckeditor/filemanager/userfiles/PawelCzajkowski/2019/05/rog2.jpg?w=800&ssl=1

Złącza:

 • Sześć portów SATA ze wsparciem dla RAID 0, 1, 5, 10
 • Trzy gniazda M.2. (Jedno wspierające SATA i PCIe 3.0 x4, drugie wspierające tylko PCIe 3.0 x4, a trzecie Key E przeznaczone dla kart Wi-Fi.
 • Dwa porty USB 3.1 Gen 2
 • Cztery porty USB 3.1 Gen 1
 • Dwa Porty USB 2.0
 • Jeden port PS/2
 • Jeden port DVI-D
 • Jeden port HDMI
 • 5 gniazd audio
 • Gniazdo S/PDIF
 • Gniazdo RJ-45

Źródło: ithardware.pl

Nowe myszki Ironclaw RGB Wireless i Glaive RGB Pro

Corsair wprowadził do sprzedaży dwie myszki dla graczy, które zostały wymienione wyżej. Pierwsza to bezprzewodowa wersja myszki Ironclaw RGB. Posiada ona odczepiany przewód, dzięki któremu nie mamy wymuszonej ani przewodowości ani bezprzewodowości. Po rozładowaniu akumulatora możemy gryzonia podłączyć do komputera i ładować go jednocześnie grając. Całkowicie naładowany akumulator ma wystarczać na około 50 godzin użytkowania. Nowy wariant oferuje łączność Slipstream Corsair Wireless – najnowocześniejszą łączność bezprzewodową oraz dodatkowe Bluetooth, aby połączyć się przykładowo z Xbox One. Posiada czujnik optyczny do 18000 DPI, który ma mieć bardzo dużą precyzję w śledzeniu ruchów. W porównaniu z poprzednikiem Ironclaw RGB Wireless ma o trzy przyciski więcej. Bezprzewodowy wariant ma też dodatkową strefę podświetlenia.

Corsair Ironclaw RGB Wireless i Glaive RGB PRO - nowe myszki [2]

Glaive RGB Pro posiada 3 wymienne uchwyty pod kciuka, które umożliwiają dodatkową personalizację, oraz dostosowanie kształtu myszki do chwytu gracza. Zaktualizowana wersja myszki Glaive RGB posiada uchwyty z nowymi fakturami oraz nowy sensor optyczny Pixart zastosowany również w Ironclaw RGB Wireless. W programie DPI można regulować co 1 DPI, a także zapisać w pamięci pięć ustawień czułości. W gryzoniu jest 7 programowalnych przycisków, trójsferowe podświetlenie RGB, wytrzymałe przełączniki Omron, oraz pokrętło z aluminium. Obie myszki kosztują 349 złotych.

Corsair Ironclaw RGB Wireless i Glaive RGB PRO - nowe myszki [3]

Źródło: purepc.pl

Tańsze ubezpieczenie od Tesli

Obecne stawki ubezpieczeń pojazdów są bardzo wygórowane. Jest to problemem nie tylko w USA, ale również w wielu innych państwach. Elon Musk, który zakłada firmę „Tesla Insurance Services, Inc”, chce by nowa oferta była bardziej przekonująca. Cena nowej polisy ma być obliczana na podstawie danych, które każda Tesla zbiera podczas jazdy. Na podstawie stylu jazdy kierowcy będzie można wywnioskować jakie jest prawdopodobieństwo wypadku i zaproponować odpowiednią wysokość składek.

Znalezione obrazy dla zapytania elon musk tesla
Źródło: tabletowo.pl

Jeśli Tesla uruchomi od 2020 roku zapowiadane Robotaxi, pojazdy te muszą być ubezpieczone, gdyż żadne z towarzystw nie ubezpiecza póki co autonomicznych pojazdów. Elon Musk klasycznie jeśli nie znajdzie czegoś na rynku to zrobi to sam. Bez względu na to czy będzie to duże ryzyko finansowe, a tak mówią analitycy i radzą szefowi skupienie się na głównej działalności. Wniosek? Im bezpieczniej będzie prowadził kierowca, tym mniej zapłaci.

Źródło: moto.rp.pl

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
SteamInstagramTwitterYouTube

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

%d bloggers like this: