NewsyPublicystykaTechnologia

Technologiczne Podsumowanie Tygodnia 15-21.04.2019r.

Łamliwy Galaxy Fold

Pierwsze wrażenia recenzentów, którzy dostali składanego Samsunga? Raczej niezbyt dobre, bo telefon postanowił się złamać po jednym dniu.


Dlaczego? Prawdopodobnie przez to, że osoby, które dostały Folda często zdejmowały folię, która była integralną częścią urządzenia. Nic dziwnego, bo wyglądała jak zwykła folia ochronna, a Samsung nie umieścił żadnego widocznego ostrzeżenia.

Oficjalne oświadczenie biura prasowego Samsung Electronics:

Ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji trafiła do testów prasowych. Od pierwszych recenzentów otrzymaliśmy informacje dotyczące ekranu w przekazanych egzemplarzach Galaxy Fold. Wnikliwe przyjrzymy się każdemu przypadkowi, a także samym urządzeniom, aby ustalić przyczyny zgłoszonych zdarzeń.

Dodatkowo, kilku testujących poinformowało, że usunęło z ekranów Galaxy Fold górną powłokę ekranu, powodując tym samym uszkodzenie urządzenia. Główny ekran Galaxy Fold pokryty jest warstwą ochronną, która stanowi jego strukturalną część. Jej zadaniem jest ochrona przed niezamierzonym zarysowaniem. Zdjęcie tej ochronnej warstwy z głównego ekranu może powodować jego uszkodzenia. Upewnimy się, aby ta informacja była w czytelny sposób przedstawiana klientom

Źródło: antyweb.pl

Potrójny przedni aparat od LG?

Wiele nowych smartfonów ma 3 aparaty z tyłu obudowy, ale nie widziałem żadnego, który miałby 3 z przodu. LG wpadło na ten pomysł jako pierwsze i opatentowało telefon, który łącznie miałby 6 aparatów – 3 z przodu i 3 z tyłu.

Źródło: tigermobiles.com

Przednie aparaty umieszczone byłyby w notchu na górze ekranu. Nie byłby on mały, ale na rysunku wygląda na mniejszy niż np. w Xiaomi Mi8. Będzie to pewnie połączenie zwykłego obiektywu z szerokokątnym oraz czujnikiem ToF.

Źródło: komputerswiat.pl

Dwa nowe modele Xiaomi ze Snapdragonem 855

Prototyp flagowca ze stajni Redmi
Źródło: xdadevelopers.com

Na obecną chwilę od chińskiego producenta są 4 smartfony z tym układem – Mi 9, Mi 9 Explorer, Mi Mix 3 5G, Black Shark 2, oraz model F2 pod szyldem Pocophone’a. Do internetu trafiły informacje o dwóch nowych modelach o nazwach „Davinci” i „Raphael”. Trudno nie wyłapać, że jest to nawiązanie do Leonarda Da Vinci’ego i Raphaela Santi’ego – dwóch z trzech znanych i podziwianych artystów Renesansu. Poza omawianym układem mają posiadać wysuwany przedni aparat. Jestem ciekawy czy doczekamy się telefonu o nazwie kodowej „Michaelangelo”, która nawiązywałaby do Michała Anioła – trzeciego najpopularniejszego artysty Renesansu.

Źródło: xdadevelopers.com

Funkcje z iOS 12 w macOS 10.15

Właściciele Mac’ów na pewno czekają na nową wersję systemu macOS – 10.15. Apple dąży, aby systemy w ich telefonach oraz komputerach były ujednolicone. W końcu cały ekosystem Apple’a opiera się na współpracy wszystkich urządzeń. Pierwszą funkcją, która będzie przeniesiona do macOS, będą skróty. Dzięki temu będzie można tworzyć skróty dla określonych działań w aplikacjach. Drugą funkcją będzie Czas przed ekranem. Będzie zawierała ona dane na temat tego ile i jak spędzamy czasu używając komputera, oraz pomoże go ograniczyć. Poza tymi dwoma głównymi funkcjami zaktualizowane będzie iMessage, oraz zostanie poprawiony Nadzór rodzicielski.

macOS Eureka
Nie będzie to prawdziwa nazwa, są to tylko przypuszczenia/propozycje ze strony https://www.macworld.co.uk/feature/mac-software/macos-name-3512909/

Źródło: onetech.pl

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
SteamInstagramTwitterYouTube

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

%d bloggers like this: