Counter Strike Global OffensiveE-SportEventyNewsyProGamesTv.PL

ESCA eSports Weekend with Delusion Team – relacja

Czołem! Zapewne zauważyliście, że na naszej stronie ostatnio sekcja e-sportowa nie miała się za dobrze. Jest to spowodowane brakiem odpowiedzialnych za nią redaktorów, a nowych na horyzoncie niestety na razie nie widać. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Po dłuższej przerwie spowodowanej zawieszeniem działalności organizacji Delusion Team postanowiło reaktywować swoją dywizję CS:GO, jednak aby to zrobić, zdecydowano zorganizować tryouty w formacie turniejowym.

Całe wydarzenie miało miejsce w dniach 22-24.02.2019, w obiekcie Gaming House’u ESCA – E-SPORT CYBER ARENA w Tarnowskich Górach, gdzie mieściło się nasze studio oraz strefa e-sportowa, pozwalająca rozsiąść się wygodnie i podziwiać zmagania nowoczesnych lekkoatletów na jednej z popularniejszych platform zmagań elektronicznej rozrywki.

Do turnieju udało sie zaprosić 7 drużyn, które marzyło o profesjonalnej karierze e-sportowej, a były to:

 • Tripaliski
 • Bochenki
 • Open Win
 • Usterka
 • My Invicta
 • Leakers
 • Morele

Odbyło się wiele wyrównanych pojedynków, jednak to właśnie Usterka już na starcie pokazała, kto będzie w tym turnieju rozdawał karty. Niestety jedna z drużyn nie zniosła druzgocącej porażki i zaraz po swoim pierwszym meczu postanowiła zrezygnować z dalszego udziału. Na szczęście mimo małego zamieszania organizacyjnego cały turniej udało się przeprowadzić do samego końca.

Całość wydarzenia relacjonowana była przez zaproszonego specjalnie na nie przedstawiciela community streamerskiego KXNStudio – Pawła „Maku” Makowskiego. Ten młody, utalentowany streamer zapewnił wszystkim odczucie całej atmosfery towarzyszącej rozgrywkom. Wraz z nim w sobotni wieczór zorganizowaliśmy mini studio eventowe, w którym postanowiliśmy zawrzeć jak najszersze spektrum tematów związanych z wydarzeniem oraz w skrócie przybliżyć widzom, czym jest zawód komentatora e-sportowego i jak najefektywniej zacząć.

Podsumowanie imprezy nastąpiło w niedzielę wieczorem, jednak na wyłonienie drużyny, która miała rozpocząć swoją przygodę w barwach Delusion Team, musieliśmy poczekać przeszło tydzień. W tym czasie prowadzone były końcowe rozmowy z drużynami dotyczące ogólnych warunków kontraktów.

Teraz już wiemy, że drużyną która będzie reprezentować Delusion Team na arenie miejmy nadzieję nie tylko krajowej będzie Usterka w składzie:

 • Krzysztof „libaQ” Lib
 • Damian „Spectral” Wojciechowski
 • Rafał „Avade” Strączek
 • Adrian „Wilfred” Antoszczyk
 • Kamil „Mystiq” Matz

Gratulujemy wyboru i życzymy wielu sukcesów zwycięskiej drużynie!

MSDeliQuent

Oldskulowy gracz z branżą związany od Pegasusa, czyli od 1995. Grający nie tylko na poczciwym blaszaku ale również na konsolach, głównie ze stajni Sony. Pasjonat militariów, strzelectwa sportowego jak i oczywiście gier 🙂 Twitch: MSDeliQuent

Więcej !

Obserwuj Mnie:
FacebookSteamInstagramTwitterYouTube

MSDeliQuent

Oldskulowy gracz z branżą związany od Pegasusa, czyli od 1995. Grający nie tylko na poczciwym blaszaku ale również na konsolach, głównie ze stajni Sony. Pasjonat militariów, strzelectwa sportowego jak i oczywiście gier :) Twitch: MSDeliQuent

%d bloggers like this: