GryPCPlayStationRecenzjeXbox

Jump Force – jedna z lepszych produkcji anime?

Nadszedł dzień, w którym postacie z wielu anime będą miały okazję  zmierzyć się ze sobą. Powstań wojowniku, masz szansę stoczyć boje ramię w ramię z najsilniejszymi bohaterami anime, więc wykorzystaj tę szansę i pozyskując coraz większą moc przyczyń się do uratowania ludzkości! Jak pewnie zauważyliście, dość często recenzuje gry anime i nie bez przyczyny. Osobiście jestem wielkim fanem studia Bandai Namco, co by nie mówić, każdą grę robią bardzo dobrze i jak usłyszałem o premierze Jump Force, wiązałem z nią ogromne nadzieje. Czy gra zasłużyła na podziw, jaki ją darzyłem jeszcze przed premierą? Na to pytanie odpowiem Wam w tej recenzji.

Fabuła

Akcja gry toczy się w alternatywnej rzeczywistości, nastąpiło połączenie światów ze znanych anime. W efekcie tego na Ziemi pojawiają się różni złoczyńcy a w nich: Czarnobrody, Frieza , czy też Dio Brando. Przeciwko nim staje organizacja Jump Force, która zebrała  w swoje szeregi słynnych bohaterów, a w tym: Luffiego, Goku i Naruto. Na początku gry, jako zwykły człowiek jesteśmy świadkami walki z Friezą. Po tym, jak zostajemy śmiertelnie zranieni zostajemy przywróceni do życia, dzięki urządzeniu zwanemu jako Umbra Cube, które daje nam specjalne moce, czyli dostajemy szansę na stanie się bohaterem i wsparcie szeregów Jump Force. Szczerze muszę powiedzieć, że fabuła nie gra w tej grze aż takiej roli. Jest po to, byśmy mieli okazję spotkać jak najwięcej postaci ze znanych nam anime i oczywiście zmierzyć się z nimi, więc brak jakiejś bardziej rozwiniętej historii nie przeszkadza nam w czerpaniu dobrej zabawy z gry offline.

Mechanika Rozgrywki

Jump Force jest trójwymiarową bijatyką, w której toczymy walki na sporych arenach. Przed zaczęciem walki wybieramy 3 wojowników, pomiędzy którymi możemy się przełączać w trakcie pojedynku. W dniu premiery w nasze ręce zostało oddane 40 postaci, teraz z tego co wiem parę doszło, gdyż gra ciągle jest aktualizowana również pod względem postaci, jak i DLC. Niżej znajduje się lista wszystkich postaci z gry, jak widzicie postacie nie są tylko ze słynnych tasiemców, gdyż nie zabrakło Deku z Boku no Hero Academia, jak i Asty z Black Clover.

Walka opiera się głównie na dwóch przyciskach, które odpowiadają odpowiednio za lekkie, jak i mocne ataki. Do tego dochodzą takie możliwości, jak ucieczka oraz ataki kombinowane z użyciem całej drużyny. Pojedynki wyglądają bardzo dynamicznie, a przez wiele możliwości poprowadzenia walki wynik możemy zmienić nawet będąc 1 milimetr od porażki.

Oprócz tego w grze zaimplementowano potężne moce charakterystyczne dla poszczególnych bohaterów. Moce naszej postaci oczywiście dobrane są na podstawie tego jaką drużynę wybierzemy.  Do użycia takich ataków niezbędne jest ładowanie specjalnego paska, który pozwala na aktywowanie tzw. „przebudzenia”, które czasowo wzmacnia naszą postać. Jeśli mamy pod koniec walki minimum połowę energii możemy skorzystać z bardzo efektownego ataku ostatecznego.

Tryby gry

Zaczynamy grę od trybu fabularnego, podczas którego prowadzimy stworzoną przez nas postać przez kolejne rozdziały kampanii. Podczas niej zyskujemy doświadczenie oraz złoto rozwijając awatara i bohaterów, którzy walczą u naszego boku. Pojedynki możemy toczyć zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i z innymi graczami na podzielonym ekranie lub online.

Oprawa Graficzna

Twórcy Jump Force wykorzystali popularną technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu gra oferuje nam wysokiej jakości oprawę wizualną z wiernie odwzorowanymi lokacjami zarówno rzeczywistymi, jak i tymi z anime. Twórcy postarali się przy tworzeniu postaci o zachowanie charakterystycznych cech dla dzieł, z których się wywodzą. Bohaterowie przemawiają głosami aktorów z oryginalnych serii anime. Muszę przyznać, że jest to najładniejsza gra anime jaką widziałem od Bandai Namco, więc bije głośno brawa (tak, wiem, nie słyszycie).

Podsumowanie

Plusy:

-Dynamiczny model walki,

-Charakterystyczne moce dla każdej z postaci,

-Możliwość walki ramię w ramię z najpopularniejszymi postaciami z anime,

-Dokładne przygotowanie lokacji,

-Duży wybór postaci,

-Świetna oprawa graficzna,

-Bohaterowie przemawiają głosami aktorów z oryginalnych serii anime

Minusy:

-Powtarzalność zadań,

-Brak ciekawej fabuły,

-Wiele błędów podczas walk sieciowych ale wierzę, że jest to spowodowane tym, że gra ma dopiero miesiąc i liczę na poprawę.

Miałem odpowiedzieć na pytanie czy gra jest warta mojej uwagi i szczerze mimo wad, które ma jak większość gier jest najlepszą grą anime w jaką miałem okazję zagrać, a grałem w naprawdę wiele. Kosztuje aktualnie 249 zł i mimo, że to sporo nie żałuję wydania takiej kwoty, gdyż wiem, że będę w tę grę grał długo i szybko jej na półkę nie odstawię. Grze daję ocenę 7/10. Jak pewnie zauważyliście, na liście postaci, niektóre są pogrubione na czarno. To są moje ulubione postaci z anime, które znajdują się w grze. A Wy jakie byście wybrali jako swoich faworytów? Odpowiadajcie na to pytanie w komentarzu. Miłego napierniczania się z przeróżnymi bohaterami anime! Cześć!

3 komentarze do “Jump Force – jedna z lepszych produkcji anime?

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: