GryPCRecenzje

EarthX – kolejna prosta gra robiąca wrażenie.

Myślę, że większość z was w dzieciństwie marzyło o posiadaniu firmy rakietowej. Niestety jak wiemy to marzenie w wielu przypadkach jest poza naszym zasięgiem. Jednym co może nam odzwierciedlić to pragnienie jest gra o nazwie EatrhX. Gra wyszła tylko na PC. Zapraszam do recenzji, w któej odpowiem czy gra może chociaż w 1% odzwierciedlić nasze marzenia?

Mechanika Rozgrywki

EarthX jest to gra skupiająca się na rozwijaniu swojej firmy rakietowej. Na początku nasza rola jest ograniczona do rozwijania części rakietowych oczywiście po zdobyciu części możemy z nich złożyć świetną rakietę i ją wysłać w kosmos. Musimy również zadbać o to jakie budynki rozmieścimy na planecie. Mamy do wyboru trzy z czego każdy pełni inną funkcje. Fabryka produkuje części do rakiety, magazyn jest miejscem, w którym przechowujemy i budujemy nasze rakiety a biuro służy pracownikom do pracy. Mamy opcję wybrania ilości zatrudnionych pracowników od tego zależy ile co rok będziemy im wypłacać oczywiście im więcej zatrudnimy tym więcej zapłacimy. Dostajemy opcję przyśpieszenia czasu dzięki czemu lata mijają w sekundy co jest świetnym rozwiązaniem. O dziwo mamy możliwość rozwoju naszych części do rakiety  oczywiście wraz z jakością cena leci w górę. Po ukończeniu budowy rakiety należy ją wysłać w kosmos w celu zarobienia pieniędzy za udany lot. Chcę podkreślić jednak, że ta gra jest rozwijana od niedawna więc nie jest to gra na kilka godzin lecz na parędziesiąt minut.

Oprawa audiowizualna

Zwolennicy prostych gier na pewno polubią styl graficzny gry. Charakteryzuje go prostota, która nie rzuca się mocno w oczy poprzez dość kolorowe odzwierciedlenie naszej planety. Budynki są oddane w prosty sposób, tak by każdy z nich miał charakterystyczny wygląd dla działalności, którą się zajmuje. Animacja wylotu rakiet jest płynna ale nie wnosi nic nowego do świata gier po prostu jest i już. Dźwięki w grze są bardzo przyjemne pasujące do klimatu gry.  

Podsumowanie

Gra jest naprawdę świetnym produktem, poprzez rozbudowaną mechanikę rozgrywki, daje nam zabawę na wiele godzin za naprawdę niską cenę. Mimo prostej oprawy graficznej gra jest miła dla oka. Oceniam ją 8/10 i liczę, że w przyszłości gra się bardziej rozwinie.

3 komentarze do “EarthX – kolejna prosta gra robiąca wrażenie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: