GryRecenzjeXbox

Naruto Shippuden Ninja Storm 4 najlepszą grą anime od 2 lat?!

Shinobi … jest to pojęcie oznaczające kiedyś wojownika posługującego się Ninjutsu, Taijutsu i Genjutsu, którym zawsze chciałem być od dzieciństwa. Ja z taką mocą mógłbym na przykład przywołać kucyka, by jeździć na nim do szkoły, albo przywołać super kobitkę. Te techniki znane są z popularnego anime Naruto, którego raczej nie muszę przedstawiać. W tej recenzji zajmiemy się właśnie kolejną odsłoną serii a mianowicie Naruto Shippuden Ninja Storm 4 w wersji na konsolę Xbox One. Gra wyszła również na Ps4 oraz PC. Zapraszam do czytania recenzji o shinobi i wielkich wojownikach czasów Konochy.

Fabuła

Ta część Naruto skupia się czwartej wielkiej wojnie Shinobi. Oczywiście, jak to w większości części bywa 1 walka jaką zobaczymy toczy się między Hashiramą a Madarą. Szczerze, jak to zobaczyłem, pierwsza moja reakcja była taka: „Znowu? Ile można?!”. Widziałem tą walkę wiele razy i szczerze znam ją na pamięć. Po tym starciu oczywiście przenosimy się w czasie i zaczynamy od Czwartej Wielkiej Wojny Shinobi a kończymy na walce Naruto z Sasuke. Dla fanów anime chcę podkreślić, że ostateczne starcie różni się od tego przedstawionego w anime i według mnie jest nawet dużo ciekawsze. Fabuła zajmuje około 5 godzin licząc filmiki pomiędzy walkami. Nie jest to dużo, ale poprzednie części też tyle wynosiły więc zaskoczeniem to nie jest.

Mechanika Rozgrywka

W kwestii rozgrywki Naruto Shippuden Ninja Storm 4 nie odbiega zbytnio od poprzedników. Jest to więc trójwymiarowa bijatyka, w której możemy wcielić się w wiele rozmaitych postaci znanych z serialu anime oraz mangi Naruto (jest ich ponad 100 dzięki czemu na brak postaci do wyboru nie możemy narzekać). Do naszej dyspozycji oddano między innymi samego Naruto w paru formach, tak samo Sasuke oraz inne postacie znane nam z anime. Każdy z bohaterów dysponuje własnymi zestawami ataków oraz jesteśmy wspomagani przez postacie wspomagające, dzięki czemu nasze ataki są bardziej skomplikowane i mordercze. Wszystko to uzupełniają duże areny oraz możliwość (na niektórych) wprowadzania ataków w takich miejscach jak na ścianie.

Tryby rozgrywki

Gra łączy rozgrykę dla miłośników trybu singleplayer, jak i multiplayer. Poza ciekawą kampanią oraz trybu przygody, gdzie zdobywamy wspomnienia z dzieciństwa Naruto mamy też walki Online, które bardzo dobrze działają i dają dużo frajdy.

Oprawa Graficzna

Gra została stworzona głównie z myślą o nowej generacji konsol, przez co grafika została usprawniona i wygląda cudownie. Śmiem nawet stwierdzić, że jest to najlepiej wyglądająca gra wzorująca się na anime.

Podsumowanie:

Plusy:
– Ciekawa fabuła, lekko odbiegająca od anime,
– Wiele ciekawych trybów rozgrywki,
– Ponad 100 postaci do wyboru,
– Dobrze wyważone poziomy trudności,
– Oprawa graficzna na bardzo wysokim poziomie,
– Indywidualny zestaw ataków do każdej postaci,
– Dużo ataków specjalnych,
– Gra bardzo płynna, trudno znaleźć jakiegoś buga,
– Wreszcie polskie napisy, których nie było w każdej z części.

Minusy:
– Cena Oficjalna wynosząca 180 zł jest zbyt wysoka jak na grę 2-letnią.

To na tyle ocena gry to: 9/10. Gdyby nie cena gra jest naprawdę jedną z lepszych gier anime, w jakie grałem i w 100% ją każdemu polecam!

4 komentarze do “Naruto Shippuden Ninja Storm 4 najlepszą grą anime od 2 lat?!

  • Jestem chyba jedną z nielicznych osób, która nie siedzi jakoś mocno w tematyce gier, ale twoje artykuły czytam z niemałą ciekawością.

  • bo ja wiem? odgrzewany kotlet. powiewem świeżości jest jest naruto to boruto: shinobi striker i te fajne walki w multi 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: