Counter Strike Global OffensiveLeague of Legendsultraliga

BŁYSK | Esportowe Newsy | 26 marca 2020

Devils.one melduje się w mały finale 3 sezonu Ultraligi pokonując Illuminar Gaming 3:1. Diabły po raz trzeci w tym sezonie górują nad drużyną Mateusza “Kikisa” Szudlarka. Dla IHG jest to pierwszy sezon, który organizacja zakończy poza podium. 

Chińska organizacja Rogue Warriors zerwała kontrakt ze swoim dżunglerem Wangiem „WeiYanem” Xiangem. Powodem takiej decyzji jest przyjęcie przez zawodnika ofertę ustawiania meczu. Sprawa posiada również drugie dno.  Wang nigdy nie wywiązał się z umowy, na którą początkowo się zgodził po przegraniu dużej sumy pieniędzy.

Mimo kilku niedogodności pierwsza faza Flashpointa jest już za nami. W grupie A pierwsze miejsce zajęło Mad Lions wygrywając 2:0 przeciwko Havu Gaming odgrywając się za porażkę w pierwszym spotkaniu. 

Podobny scenariusz przyniosła nam również rywalizacja w grupie B. Niespodziewana porażka MiBR 0:2 przeciwko Chaos Esports skazała brazylijczyków na rywalizację w drabince przegranych. Ekipa Fallena wzięła sobie tą porażkę do serca czego dowodem jest pogrom drużyny Michała Michu Millera Team Envy oraz Gen G 2:0. Ostatecznie zawodnicy z Marakany zmazali blamaż pokonując Chaos Esports 2:1.

IGL Cloud9 Johnny „IT” Theodosiou

Mimo wycofania się z pierwszego etapu FunPlus Pheonix, grupa C również dostarczyła fanom CS’a  wiele zwrotów akcji. Najlepszym przykładem są dwie serie pomiędzy Orgless oraz Dignitas. Ostatecznie to Kanadyjsko-Amerykańska formacja zameldowała się w finale, gdzie po trzech mapach uznała wyższość C9 

Pandemia koronawirusa dalej zbiera swoje żniwo również w świecie esportu. Rozgrywki Doty 2 w ramach  ESL One Los Angeles oraz ESL One Birmingham zostały przekształcone w rozgrywki online. ESL również poinformowało jakiś czas temu o przełożeniu trzeciego Majora bieżącej edycji Dota Pro Circuit bez podawania żadnej konkretnej daty. 

%d bloggers like this: