EventyGryNewsyPCPlayStationWywiadyXbox

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie!

Dnia 07.11.2019 miałem okazję być na Mistrzostwach Warmii i Mazur w Esporcie, które odbywały się na hali Urania w Olsztynie. Sam event trwał od 8 rano, ja niestety jako uczeń mogłem przybyć dopiero o 13, ale się okazało się, że wiele nie straciłem. Zapraszam do przeczytania relacji z tego wydarzenia: 

Pierwszym, co po wejściu powiedziałem to „Woow to naprawdę nasza Urania?”. Naprawdę wielkie brawa dla organizatorów za sam wystrój hali. Wyglądała bardzo klimatycznie i składała się z wielu stanowisk tak rozłożonych, by były łatwo zauważalne i oczywiście dostępne dla każdego gościa imprezy. Mówiąc o każdym gościu imprezy wstęp był całkowicie darmowy co akurat nas jakoś nie zdziwiłem. Na samym wydarzeniu można było wydzielić parę stref:

  1. Trzy strefy Free to Play,
  2. Scena pomiędzy strefą zawodów cs’a, 
  3. Strefa zawodów z Tekkena,
  4. Strefa gier Retro,
  5. Escape Room od Zebry,
  6. Prawdziwy orlik?

Strefy Free to Play zawierały parę komputerów, na których mogliśmy zagrać w cs’a, czy Lola, oraz konsol gdzie była zainstalowana FIFA 20. Razem z kamerzystą, czyli Kubą, oczywiście przetestowaliśmy każde z tych stanowisk, oraz stoczyliśmy zacięty mecz w fifie. Chciałbym również wspomnieć, że konsole na wydarzeniu zostały pożyczone przez sklep CEX, który znajduje się na naszej starówce w Olsztynie. Zawiera naprawdę sporą ofertę związaną ze światem gier i konsol, więc serdecznie go Wam polecam. 

Na scenie znajdował się duży ekran, na którym widzieliśmy rozgrywki zawodników cs’a. Moja szkoła również startowała i zajęła 3 miejsce, więc serdecznie gratuluję i mogę przyznać, że na to zasłużyli. Mecze były dość zacięte, więc warto było je oglądać na żywo, czy też na streamie. Podczas przerw w meczach na scenie odbywały się prelekcje na różne ciekawe tematy. Jeden szczególnie mnie zainteresował a mianowicie rozwój gry SlavicMonsters. Jest to gra również oparta na geolokalizacji, jak Pokemon Go. W grze mamy okazję do walki z różnymi legendarnymi bestiami szczególnymi dla regionu, w jakim się znajdujemy. Z tego co wiem, w Olsztynie możemy znaleźć zadania Kopernika i je robiąc dostać jakieś nagrody w realnym świecie. Brzmi wspaniale, co nie? Niżej możecie zobaczyć wywiad z właścicielem firmy odpowiedzialnym za tą grę.

W trzecim takim punkcie odbywały się zawody w Tekkena 7. Jest dość nowe, gdyż w Olsztynie zawodów w tą grę nie widziałem. Z tego co wiem, udział wzięło około 70 graczy, więc walka była zacięta a osobiście bałbym się z kimś stamtąd zagrać, bo pewnie po minucie już bym przegrał, jak nie szybciej. 

Przechodzimy do strefy zorganizowanej w 100% przez wyżej wspomniany sklep CEX. Zapewnił nam parę konsol Playstation Classic (recenzję konsoli zamieszczę na blogu niebawem). Oczywiście samej konsoli nie trzeba przedstawiać, jest to taki rematser pierwszego Playstation pozwalający pograć nam w stare klasyki, w które może nie mieliśmy okazji kiedyś grać. Sama inicjatywa sklepu myślę, że była wspaniała a wywiad z jednym z organizatorów stanowiska niedługo zobaczycie na naszym kanale.

Escape Room był takim dobrym pomysłem na reklamę centrum gier Zebra zlokalizowanego na starówce. Był to taki mały dmuchany „budynek”, w którym musieliśmy zmierzyć się z paroma zagadkami. Po wyjściu można było włożyć nasze odpowiedzi do pudełka i w sobotę odbyło się losowanie, w którym można było wygrać parę ciekawych rzeczy. No niestety, ja nie wygrałem.

Ostatnim punktem ciekawym było mini boisko do piłki nożnej. Stoczyliśmy mecz z moimi przyjaciółmi i mimo niewielkich rozmiarów sama gra była świetna i dawała wiele frajdy.

Podsumowując, wydarzenie było świetne, spędziłem tam 5 godzin i nie żałuję. Relacja z eventu jest już na Youtube, więc zachęcam do oglądania. Dziękuję za współpracę osobom, z którymi przeprowadziłem wywiad, oraz Kamili, Darii, Żelkowi za towarzyszenie mi podczas tego wydarzenia. Samemu bym tak fajnie czasu nie spędził i nie nagrał myślę, że ciekawego odcinka. Kolejny event jest 22, 23 i 24 Listopada w galerii warmińskiej i już mówię, że na pewno będę, więc zapraszam wszystkich chętnych, bo myślę, że warto. A tu macie link do relacji z tego eventu: https://www.youtube.com/watch?v=LqFrnpBgUfI&t=57s

Jeden komentarz do “Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie!

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: