NewsyPublicystykaTechnologia

Technologiczne podsumowanie tygodnia 06-12.05.2019r.

Karty graficzne od Intela z ray tracingiem

Model przestrzeni barw RGB to podstawowy model wykorzystywany w grafice cyfrowej. Pierwotnie stosowany był i nadal jest w technice analogowej. Możemy to zauważyć, gdy mieszamy np. czerwoną i zieloną barwę. Po wymieszaniu uzyskujemy barwę żółtą. Dlaczego o tym piszę? To było moje pierwsze skojarzenie, gdy Intel zapowiedział w grudniu o własnych samodzielnych kartach graficznych. AMD jest czerwone, Nvidia zielona, a Intel oczywiście niebieski.


Concept art stworzony przez Cristiano Siquiera

Firma Intel potwierdziła, że karty graficzne z serii Xe będą obsługiwać sprzętowo ray tracing – śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. Powiedziano o tym na konferencji FMX w Stuttgarcie. Pierwsze układy Xe będą jednak dedykowane profesjonalnym zastosowaniom, przykładowo wytwórniom filmowym. Jednak Intel ma w planach również układy dla graczy.

Źródło: gry-online.pl

Edge na silniku Chromium zaprezentowany na Build 2019

Konferencja ta nie udałaby się bez zaprezentowania nowej wersji Edge od Microsoftu. Bazuje ona na silnikach V8 i Blink znanych z Chromium. Mamy nowości takie jak mechanizmy chroniące prywatność, narzędzia deweloperskie, zmiana user-agenta, kompatybilność z Internet Explorerem, czy „Kolekcje” o których według mnie warto powiedzieć więcej.

Kolekcje to wbudowany w przeglądarkę schowek, w którym możemy przechowywać treści ze stron – zdjęcia, filmy, teksty, linki, notatki, itd. Możemy je eksportować do programów pakietu Office, przykładowo przenieść zdjęcie i notatkę do Worda i zrobić z tego dokument. Ustawienia prywatności zaś będą trzy: Unrestricted (bez ograniczeń), balanced (zbalansowany), strict (rygorystyczny). Przeglądarka nie będzie obecna tylko w Windowsie. Już zapewniono wsparcie dla macOS, oraz podejrzewam, że na Linuxy, oraz systemy mobilne (iOS, Android) również ono będzie.

Źródło: teamquest.pl

Electronics Show w Nadarzynie

Strefa Samsunga na Electronics Show 2019

Tu chciałbym też przeprosić, że TPT nie zostało przygotowane na czas. Nie wyszło to z lenistwa tylko z braku czasu, który poświęciłem między innymi właśnie imprezie mocno powiązanym z tematem moich artykułów. Jest to Electronics Show 2019 w Nadarzynie koło Warszawy. Targi te odbyły się 10-12 maja w miejscu, w którym był oraz będzie Comic Con i Warsaw Games Show – PTAK Warsaw Expo. Narazie wam powiem tylko tyle, że razem z Jezusem się nie nudziliśmy. Niedługo będziecie mogli ujrzeć relację z imprezy w podwarszawskich halach!

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
SteamInstagramTwitterYouTube

Mroziu

Pisze artykuły, recenzje, gram w gierki, gotuje, robię zdjęcia i wiele innych rzeczy.

%d bloggers like this: