E-SportLeague of Legendsultraliga

Devils One w wielkim finale Ultraligi

Trzy mapy potrzebowaliśmy, do rozstrzygnięcia “Małego Finału” Ultraligi pomiędzy Devils One, a Illuminar Gaming. Mecz nazywany przez wielu fanów pojedynkiem trenerów ze względu na gorącą atmosferę na linii Adrian “Hatchy“ Widera Fryderyk “Veggie” Kozioł został rozstrzygnięty na korzyść tego pierwszego. Wagą tego spotkania nie był tylko awans do wielkiego finału gdzie czeka już Rouge Esport Club, ale też awans do międzynarodowego turnieju European Masters 2019.

Dobra gra Cinkrofa na Skarnerze przyczyniła się do uzyskania kontroli nad spotkaniem już we wczesnym etapie. Pomógł on Luckerowi i Erdote w zdobyciu pierwszej krwi na Xayah i Rakanie na dolnej alei. Następnie przeniósł się na górną część mapy gdzie w 12 minucie z pomocą Heralda została zniszczona pierwsza wieża. IHG w dalszym etapie gry nie potrafiło zniwelować narastającej przewagi w złocie rywala i ostatecznie przegrało mapę.

W kolejnej odsłonie Glebo był jednym z wielu słabych punktów zespołu Veggiego. Ciągle spychany pod wieżę Gnar został zabity przez Matisława, co otworzyło D1  podjęcie Heralda, a następnie kontrolę na całej mapie. Gra zaczęła mieć przebieg swojej poprzedniczki. Zdobywanie kolejnych struktur i zabójstw poskutkowało podjęciem Barona, a następnie Nexusa. Tuż przed końcem rozgrywki mogliśmy ujrzeć pentakill Luckera na Vayne.

Trzecia mapa była tą najbardziej wyrównaną w całej serii. Cinkrof ponownie położył nacisk na górną stronę mapy, gdzie Agresivoo mógł zdobyć pierwszą krew na rywalu, ale Glebo udało się wówczas uciec. Nie zapominajmy jednak, że co się odwlecze to nie uciecze. Kolejna akcja przy topie zakończyła się zabójstwem Kennena. Szybko wówczas odpowiedział Kasztelan z Crazym zabijając w odwecie toplanera Devils One. Kluczowym momentem spotkania był teamfight na środkowej alei, który zadecydował o przejęciu dominacje na Summoners Rift przez podopiecznych Hatchiego. Pomiędzy przejęciem Nashora, a zakończeniem rozgrywki Irelii udało się zdobyć poczwórne zabójstwo.

Zachęcam do oglądania wielkiego finału 27 marca od godziny 17:00 na kanałach Polsat Games. O tytuł mistrza pierwszego sezonu Ultraligi i bezpośrednie miejsce w EU Masters 2019 będą walczyć zawodnicy Rouge Esport Club oraz Devils One

%d bloggers like this: