Counter Strike Global OffensiveE-SportEventyGryLeague of LegendsMobilnePCPGAPlayStationXbox

Trzy dni PGA, czyli wielkie święto dla graczy !

Dokładnie 6 października wszystko się zaczęło ! Trzy dni wielkiego świętowania dla graczy ! Wielkich kolejek pod Targami Poznańskimi w piątek nie było. Spowodowane to było tak zwanym „Vip Day’em”. Aby dostać się w piątek trzeba było zakupić bilet którego cena była stosunkowo wysoka i wynosiła 120 złoty, albo dostać akredytację. Nasza redakcja takową otrzymała przez co śmiało możemy zdać relację z każdego dnia PGA. Ale może od początku, czym jest PGA ? PGA to po prostu Poznań Game Arena, odbywa się co roku jak sama nazwa wskazuje w Poznaniu. Impreza trwa trzy dni, zawsze od piątku do niedzieli. PGA to przede wszystkim targi gier komputerowych, rozrywki multimedialnej oraz technologii wykorzystywanych w grach wideo, ale także możemy zobaczyć tam świetne cosplay’ie (przebrania) różnych pasjonatów gier komputerówych. Impreza ściąga z roku na rok coraz więcej osób przez co przybywa wiele nowych wystawców i twórców z którymi możemy zamienić parę słów i oczywiście wielu nowych sponsorów dzięki czemu impreza może odbywać się huczniej co edycję. Skoro są gry komputerowe to przecież oczywiste jest że pojawiać się też tam będą osoby młode więc w związku z tym również przybywają youtuberzy i streamerzy różnego gatunku. W piątek najłatwiej dostać się wszędzie i wszystko przetestować, bo wśród wielu wystawców są wystawione komputery na którym możemy pograć w najnowsze tytuły takie jak np FIFA 18, playerunknown’s battlegrounds, ale także nie zabrakło tych klasyków które są nadal w światowej topce, mowa oczywiście League of Legends, czy Counter Strike: Global Offensive. Właśnie na PGA odbyły się również finały pucharu polski Cybersport w tych dwóch grach. Nie tylko „pecetowcy” znaleźć tam mogą coś dla siebie, bo można było znaleźć ogromne stanowisko Microsoft XBOX, czy Sony Playstation.

Sobota była bardziej dniem dla fanów wielu internetowych twórców, bo właśnie w ten dzień było ich najwięcej. Spotkać można było między innymi takich twórców jak IsAmUxPompa, Z Dvpy, JDabrowsky, Ziemniak, Izak LIVE oraz wielu, wielu więcej. Przez ogromną ilość osób w ten dzień, praktycznie za wszystkim trzeba było poczekać, jednak atmosfera i ludzie którzy właśnie tam byli wszystko wynagradzali.

Niedziela była dniem w którym już nie było tak wielu osób jak w sobotę jednak nadal też nie było tak mało jak w piątek. Mimo ostatniego dnia to jednak do ostatniej minuty targów wszystko odbywało się pełną parą.

72 817 – to liczba uczestników targów którą podaje oficjalna strona PGA. Teraz zostaje nam już tylko czekać na edycję odbywającą się w 2018 roku.

Poniżej możecie zobaczyć kilka fotek z piątku, soboty czy niedzieli.

 

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Więcej !

Obserwuj Mnie:
WWWFacebookSteamInstagramTwitterYouTube

ProGamesTV

Mam 18 lat. Zajmuję się informatyką (tworzeniem stron). Nagrywam filmy na youtube oraz streamuje.

Jeden komentarz do “Trzy dni PGA, czyli wielkie święto dla graczy !

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: